Bítls

Bítls

 • Žánr Muzikál
 • Scéna Hudební scéna
 • Premiéra4. březen 2017
 • Délka představení2:45 hod.
 • Počet repríz24
 • Cena 500 - 560 Kč

bláznivá féerie s písněmi nejslavnější skupiny všech dob, světová premiéra

Který kluk v šestnácti letech nezakládal kapelu? Který kluk jednou netoužil před zaplněným stadiónem už prvním hrábnutím do strun kytary vyvolat nadšené ječení zástupů fanynek? Který kluk nesnil o dráze rebelského rockera? Juřan, Žanek a Pavlík o něčem takovém sní v malém jihomoravském městečku roku 1967 – místo toho drnkají krotké taneční šlágry, jejich kapele schází bubeník a na místních hodech vystoupí jen díky tomu, že jejich zpěvačkou je dcera předsedy MNV. Jejich život se však změní když se v městečku objeví dva tajemní cizinci – první, který si v elegantním obleku objednává martini s vodkou (říkejme mu třeba James B.) a druhý, který nápadně připomíná jednoho z členů kluky zuřivě milovaných Beatles. A jsou to právě písně této legendární kapely, které v naší inscenaci budou hrát klíčovou roli: Here Comes the Sun, Love Me Do, Lucy in the Sky with Diamonds, All You Need Is Love,  Michelle, Help!, A Hard Day's Night... Původní jukebox-muzikál osvědčeného autorského tria Slovák-Šotkovský-Štěpán nabídne vydatnou porci radosti z nestárnoucích hitů dua Lennon-McCartney i dosti bláznivý retro příběh o klukovském snění o velkém rockovém světě.
 

Asistent režie

Dramaturg

Hudební nastudování

Sbormistr

Choreografie

Asistent choreografie

Příprava notových materiálů

 • Richard Mlynář

Scénické projekce

 • Petr Hloušek

Světelná režie

 • David Kachlíř

Zvuková režie

 • Milan Vorlíček

Produkce

 • Zdeněk Helbich

Asistentka kostýmní výtvarnice

 • Adéla Kučerová

Hudební aranžmá a scénická hudba

 • Daniel Kyzlink, Jiří Levíček

Hudební supervize

 • Zdenek Merta

Masky

 • Jaroslav Milfajt

Pavlík

Žanek

Juřan

Swing

Richard Starkey, bubeník

James B., tajný agent

Homola, předseda MNV

Kolóšek, jeho podržtaška

Renča, Homolova dcera

Mirek, Pavlíkův bratr

Maňa, lvice vesnice

Rockový Pánbůh

Alžběta, britská královna

Matrikářka, Babička a jiné

Soudruh Šišolák, Dědeček a jiní

Monča

Učitelka ruštiny a jiné

Premiér Wilson a jiní

BÍTLS: BLÁZNI, KTERÉ NESMÍTE MINOUT

Luboš Mareček 6. březen 2017 zdroj www.mestohudby.cz

Velmi vtipné a tedy i zábavné, divadelně nápadité a kvalitní, hudebně zajímavé a navrch inteligentní: to vše jsou přívlastky, kterými lze označit novou hudební komedii Bítls v produkci Městského divadla Brno. Ztřeštěný muzikál postavený na písních legendárních Beatles je ukázkou původního divadla, které diváka skoro tři hodiny budí k salvám smíchu a zároveň má přidanou hodnotu v podobě nenucené a trefné sondy do naší socialistické minulosti. Příběh o mladících z jihomoravského městečka roku 1967 snících o slávě velkých kapel a hrajících ve své kapele Beatrolls je dílem autorského tria Petr Štěpán, Jan Šotkovský a Stanislav Slovák, který novou inscenaci také režíroval. (…) Bítls nabízí mnoho velmi zdařilých hudebních aranží bítlsácké muziky třeba do podoby moravského foklóru, dechovky, symfonické či až staré barokní muziky. Nápadité úpravy pořízené speciálně pro orchestr divadla představují velmi záslužné dílo Daniela Kyzlinka a Jiřího Levíčka a mají lví podíl na úspěchu večera. (…) Ocenit musím také svižnou práci orchestru, který divákům až na dvě odhalení zůstává zatajen. (…) A odhalit ho může – jak jinak – jen Rockový pánbůh, který tady vstupuje do děje. Když ve finále zápletka hrozí zašmodrcháním, velmi vtipně ji tento Bůh v tradici deus ex machina na závěr také uzavře. (…) Vedle zdařilé režie Stano Slováka, která kontroluje účinkující, aby se neutrhli z řetězu a přísně drželi své groteskní role, musím poukázat na několik výkonů, i když se mi tady líbil celý soubor. (…) Inscenaci herecky kraluje Petr Štěpán jako předseda MNV Homola, tento portrét soudruha nepostrádá koncentrovanou českou ustrašenost, ale i srdečnost našinců z regionu. Za jedna! Výtečný obrázek jeho podržtašky Kolóška podal Alan Novotný, perfektně držená figura nejistého patolízala a přes den nuceně abstinujícího alkoholika. V centru pozornosti stojí chlapecká kapela složená z tří teenagerů mimo soubor. Já viděl Dominika Brychtu, Matyáše Kyncla a Tomáše Herajta a musím konstatovat, že jim velké jeviště pranic nepřekáželo. (…) Rockový pánbůh Dušana Vitázka je do detailu cizelovanou postavou nebeského, lehce samolibého suveréna, jehož slovenština mu dává neskutečný glanc. (…)

 

 

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací