zde." /> zde." />

Dnes online Brněnské kolo

Dnes online Brněnské kolo

8. 5. 2020

Dnes se můžete těšit na původní muzikál o brněnských legendách, který byl připraven pro prostor Biskupského dvora Brněnské kolo. Odkaz najdete zde.

Karel Cón, Stanislav Slovák, Jan Šotkovský, Petr Štěpán

Brněnské kolo

Na zkušebnách našeho divadla se v současné době zkouší nová inscenace pro letní uvádění na Biskupském dvoře. Jde o pohádku O statečném kováři, kterou pro naše divadlo podle filmového scénáře upravil Petr Ulrych spolu s Igorem Ondříčkem a Klárou Latzkovou. Ačkoliv zatím nemůžeme nic slíbit, pevně věříme a doufáme, že nám epidemiologická situace dovolí se i letos v krásném prostředí letní scény pod Petrovem setkat s našimi diváky. Proto jsme se rozhodli novým videem tuto atmosféru připomenout. A protože i atmosféra ve společnosti už je veselejší a slunečné počasí pomáhá udržovat dobrou náladu, máme pro vás tentokrát rozverně veselou inscenaci Brněnské kolo. Tento původní muzikál z brněnských pověstí a legend měl premiéru v roce 2017 a pochází z dílny našeho osvědčeného autorského týmu. Slovák, Šotkovský a Štěpán napsali další ze svých originálních příběhů, v němž se to tentokrát jen hemží slavnými osobnostmi spojenými s městem Brnem. A Karel Cón k tomu napsal hudbu, kterou dlouho nedostanete z hlavy. Nechte tedy do svých domovů vstoupit koláře Birka, Natašu Gollovou, bratry Pospíšilovy, Edisona, Mendela či Babinského v zábavné hudební pohádce pro dospělé, kde trojice sourozenců Ali, Eli a Janík (v podání dětí Aleny Antalové) musí se svým ztřeštěným strýčkem (Michal Isteník) zabránit krádeži Věstonické venuše. V dalších rolích se můžete těšit na spoustu dalších herců našeho souboru a spolu s nimi v napětí očekávat, jak dopadne tato rozverná inscenace. A společně si všichni přejeme, aby i letos mohlo dojít k setkání pod širým nebem na Biskupském dvoře. Držme si palce!

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací