MD Brno vyhlásilo nejpopulárnější osobnosti v anketě Křídla

MD Brno vyhlásilo nejpopulárnější osobnosti v anketě Křídla

14. 12. 2009

Slavnostním večerem provázeli Erik Pardus a Jan Mazák. A koho nakonec diváci zvolili?

Po celý rok mohli příznivci Městského divadla Brno prostřednictvím anketních lístků hlasovat pro svého nejoblíbenějšího herce či herečku, režiséra, výtvarníka, skladatele i jednotlivou inscenaci. Slavnostní vyhlášení vítězů pak připadlo na neděli 13. prosince. Show sepsali pánové Jan Mazák a Erik Pardus, ti byli také průvodci slavnostního večera, 13. ročníku "Křídla 2008/2009". Večer plný gagů, humoru a samozřejmě zcela výjimečných hudebních a tanečních čísel postavili autoři scénáře na "univerzálnosti" uměleckého souboru MdB - vždyť všichni umějí vše - hrát, zpívat, tančit... - a tak se někteří pánové např. ocitli ve svých dámských rolích (Milan Němec coby Macecha, Igor Ondříček jako Charleyova teta...) a naopak dámy předvedly, stejně jako v inscenaci Večer tříkrálový, co dovedou v mužském převleku (Hana Holišová, Hana Kováříková). V průběhu slavnostního programu vystoupili také slavní All X, herci Petr Štěpán, Lukáš Vlček, Ján Jackuliak a mnozí další. Nechyběl orchestr MdB pod vedením dirigenta Karla Cóna. Některá "kouzla" zajistily použité atraktivní animace pánů Dalibora Černáka a Petra Hlouška.

Večer plný lesku a nečekaných překvapení, na kterém se rok co rok křtí Ročenka MdB mapující vždy danou sezonu, je oceněním hereckých výkonů v inscenacích uplynulé sezóny a ze strany herců naopak poděkováním za přízeň diváků.

A pro koho hlasovalo celkem 6 320 diváků? Nejpopulárnější herečkou sezony 2008/2009 se stala Hana Holišová (v nominaci s Janou Musilovou a Radkou Coufalovou), nejoblíbenějším hercem Petr Štěpán (nominováni byli také Lukáš Vlček a Petr Gazdík). Pro diváky nejatraktivnějším představením je muzikál Les Misérables (Bídníci), za kterou si cenu odnesl režisér Stanislav Moša. Nejvýznamnějším počinem roku je pak pro příznivce brněnského Městského divadla výprava k hudební inscenaci Bídníci, za kterou stojí Christoph Weyers.

Odměněni byli také režisérka Hana Burešová a Štěpán Otčenášek za dramatizaci inscenace Tři mušketýři Cenou kolegia Dokořán, Cenu osobnosti roku převzal z rukou ředitele Městského divadla Brno primátor města Brna pan Roman Onderka. A konečně Cenu bezpečného zázemí, o kterém rozhoduje umělecký soubor divadla, získal kulisák Pavel Hamala.Zdroj: (inf)

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací