zde." /> zde." />

V pátek online muzikál Radúz a Mahulena

V pátek online muzikál Radúz a Mahulena

14. 5. 2020

V pátek si nezapomeňte naladit na kanálu You Tube naše vysílání. Připomeneme si muzikál Radúz a Mahulena a vrátíme se pod petropavelské věže na Biskupském dvoře. Doufejme, že nejen takto virtuálně, ale brzy už skutečně! Odkaz najdete zde.

Petr Ulrych, Stanislav Moša

Radúz a Mahulena

V současných dnech se v divadle pilně připravujeme na uvedení nového titulu pro Biskupský dvůr. Jedná se o nové zpracování filmové pohádky O statečném kováři, pro jehož novou, divadelní verzi dopsal Petr Ulrych řadu původních písní. Jméno Petra Ulrycha není pro naše diváky žádným překvapením, z jeho dílny vzešla řada oblíbených titulů. K jednomu z nich se vrátíme i v našem online vysílání. V roce 1997 měla premiéru muzikálová balada Radúz a Mahulena, hrála se až do roku 2002 a zaznamenala 91 repríz. 36 295 diváků se v průběhu těchto let nechalo okouzlit niterným příběhem, který jim tenkrát hráli Markéta Sedláčková, Petr Gazdík, Zdena Herfortová, Ladislav Kolář, Igor Ondříček, Petr Štěpán, Robert Jícha či Stanislav Slovák. Nesmrtelný příběh zakázané lásky mezi dvěma znepřátelenými rody vychází z lidové slovenské pohádky, ale jde samozřejmě o motiv ještě starší, objevující se v různých variantách i u bratří Grimmů nebo v indických eposech. Není tedy pochyb o tom, že jde o námět aktuální, nabízející možnost prožít romantický příběh lásky, která (dovolme si to klišé, které je zde ovšem na místě) hory přenáší a kameny láme. Nedovolme spolu s hlavními hrdiny slovy z této půvabné balady ani v současnosti „zadupat a zničit, co mohlo vonět“. Téměř po dvaceti letech se k oblíbenému titulu, který ve své době kritika označovala za „estetický zážitek a podnět k zamyšlení“, znovu režijně vrátil Stanislav Moša a 18. června 2016 jsme jej znovu uvedli na Biskupském dvoře. A protože léto a s ním i doufejme náš návrat na scénu pod Petrovem se blíží, připomeneme si tento titul i touto cestou. V novém obsazení se můžete těšit na Andreu Zelovou, Aleše Slaninu, Lucii Bergerovou a také Stanislava Slováka. Pojďme se společně naladit na léto!

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací