Zdenek Merta u klavíru

Zdenek Merta u klavíru

  • Žánr Koncert
  • Scéna Činoherní scéna
  • Premiéra23. říjen 2017
  • Délka představení2:00 hod.
  • Počet repríz0
  • Cena 260 Kč

večer plný hudby

Kdo zná Zdenka Mertu více než jako posluchač ze sedadel divadelních a koncertních sálů ví, že je tento muž výborným a vtipným společníkem, šarmantním svůdcem nečekaných myšlenek a také  pozoruhodným vypravěčem s uměním naslouchat jiným. Kromě toho je  velmi dobrým klavíristou a ve svých pořadech autenticky využívá spojení praktického muzikanta, kreativního tvůrce a nevšedního moderátora - „talkmastera“.

Na hudbu bude pohlíženo z méně obvyklých úhlů - s prezentací různých hudebních žánrů a jejich přesahem do jiných oblastí života. Důležitou roli tu bude hrát také improvizace a kreativita. Hudba zde bude tentokrát představena trochu jinak také díky jednoduchému výkladu, zábavné stylizaci i překvapivé pointě!

V této sezóně připravil Zdenek Merta cyklus pěti večerů, kde se setkáte nejen s našimi muzikanty a zpěváky, ale pozval vždy dva zajímavé hosty. V říjnu 2017 to budou František Segrado, v prosinci se můžete těšit na Vojtu Dyka a Josefa Buchtu!

Ukázku podobného večera s Vojtou Dykem si můžete prohlédnout zde.
Video s Františkem Segradem najdete zde.

 

Že nevíte, kdo je František Segrado? Tohle o něm napsal Zdenek Merta:

Bard z valašských kopců

To je teda případ. Dělal hospodského, kuchaře, řezníka, prodavače, vyráběl vánoční ozdoby, byl tiskařem… Jenže když má někdo takovýhle vypravěčský talent, tak poutavý témbr a tolik muziky v sobě, nemůže skončit neobjeven širokou veřejností, byť až ve svých šedesáti letech. Jenže ta popularita, znáte to – všechna sláva polní tráva. To co má Franta v sobě, s tímhle pramálo souvisí.  On je samotná dřeň života, obohacena roky strávenými v hospodách, načichlá mejdany a jevištěmi klubů, poznamenaná hektolitry slivovice prolité hrdlem a hlavně časem – a ten je krutý, ale spravedlivý. Co je proti tomu umístění ve Zlatém slavíku?

Znám ho jen pár let. Poprvé jsem jej viděl na jevišti Státní opery, kde zazpíval několik písní v muzikálu Kudykam a působil na mě jako návštěva z kosmu. Z planety, kde žijí lidé s podivným obličejem, mající rozježené chlupy na holé hlavě a nesmírně laskavé oči.  Jejichž hrdlo a ústa vydávají utěšenéné zvuky, bez ohledu na to, jakou právě používají melodii či slova.

Časem jsem pochopil, že tu není na návštěvě, že je jedním z nás, jen prostě disponuje jistou magií, podpořenou talentem a životní zkušeností, kterou zmiňuju výše.

Je to borec, nejde o to jak zpívá, jak to zní, ale jaký je, co vyzařuje. Třeba je to trik, vesmírná finta, ale velmi dobrá, důvěryhodná – dá se mu prostě věřit. A to je dar, který má málokdo.

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

<