Vážení divadelní přátelé!

Píše se poslední měsíc sezóny 2010/2011. Máme za sebou krásné premiéry avšak i hodně smutné jaro, kdy navždy odešli naši vzácní přátelé a kolegové Ladislav Lakomý, Karel Janský a Erik Pardus. O nich jsme psali a dále psát budeme ještě na jiných místech našeho měsíčníku. Odehráli jsme v průběhu této sezóny mnoho představení na zájezdech v České republice i v zahraničí, avšak to hlavní se odehrávalo zde v Brně – na obou scénách našeho – Vašeho divadla.
    
Ovšem, ačkoliv sezóna končí, ještě se s námi nemusíte zcela rozloučit. Náš odchod na prázdniny se letos obdobně jako vloni odkládá. Kdo z Vás se v loňském roce zúčastnil některého z představení na Biskupském dvoře (u nás v Brně, hned vedle Zelného rynku – pro ty, kteří to nevědí), ten mi dá jistě za pravdu, že se tam odehrávaly nádherné svátky divadla pod širým nebem a navíc v kouzelném prostředí různých historických architektonických stylů nad kterými dominuje novogotická Katedrála sv. Petra a Pavla. Poučeni loňským hraním jsme změnili charakter hlediště tak, aby všichni diváci měli možnost bez problémů a ze všech míst dobře vidět na originální jeviště a všechny herce taky pro lepší srozumitelnost vybavíme mikroporty. Odehrajeme tam hned několik představení, které nemůžeme z různých důvodů tak často reprízovat na Hudební scéně našeho divadla a o které je stále velký zájem. Jsem si jist, že jim to úžasné prostředí Biskupského dvora jenom přidá na kráse i na zajímavosti. Jsem rovněž přesvědčen, že i když jste některé z nich třeba viděli, bude pro Vás možnost zhlédnout je ještě jednou v jiných - „přírodních“ kulisách natolik atraktivní, že své návštěvy určitě nebudete litovat. Po úspěších, které na jevišti zažila inscenace hudební komedie „Mam´zelle Nitouche“ ji uvedeme v prostředí, kde nemusíme stavět ani žádné kulisy – vždyť se vlastně jedná o klášter! Ne nepodobné to bude i s muzikálem „Cikáni jdou do nebe“, při mírných úpravách se dosáhne přesného scénického efektu pro tento krásný příběh s úžasnou hudbou. A samozřejmě chceme reagovat na loňské úspěchy, které tam zažily „Sny svatojánských nocí“ v obnovené verzi s omlazeným obsazením a nakonec bude naše účinkování v tomto, pro Brno nově objeveném amfiteátru korunovat naše inscenace „Cyrana z Bergeracu“ v titulní roli s Igorem Ondříčkem a Alenou Antalovou jako Roxanou!
    
Naše prázdninové aktivity tím však zdaleka nekončí. S inscenací muzikálu „West Side Story“ odjedeme hostovat do nádherného amfiteátru pro 2.000 diváků v chorvatské Opatii, stejnou inscenaci budeme hrát i v Rakousku.
    
A kdyby Vás náhodou prázdninové cesty zavály doprostřed Německa do krásného historického městečka Fuldy, vězte, že tam po celou dobu prázdnin budou uvádět inscenaci muzikálu „Päpstin“, která se tam ve světové  premiéře a v mé režii odehraje 3. června. O příběhu Papežky Jany jsme Vás již informovali v nabídce na naše nové Sezónní předplatné. Za rok bude mít premiéru v českém jazyce v našem divadle. Již teď o ni projevila zájem i další divadla – bude se například hrát v příštím roce i tři týdny v Mnichově…
    
Samozřejmě, že Vám přejeme krásné prožití letních prázdnin! My se už teď začali připravovat na otevření nové sezóny 2011/2012. Režisérka Hana Burešová zahájila studium lidové hry „Mojžíš“ a režisér Stanislav Slovák je v plné přípravě na muzikál pohádkový „Kráska a zvíře“. Obě tyto inscenace zažijí své premiéry v měsíci září.
 
Krásné léto plné sluníčka a pohody Vám za všechny kolegy z Městského divadla Brno přeje
 
 
                                                                        
Stanislav Moša 31. 5. 2011
Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->