Vážení divadelní přátelé,

při přípravě nových premiér našeho divadla se v právě vypuknuvší sezóně odehrály hned dvě významné změny, o kterých bych vás rád nyní informoval. Poté, co jsme seznámili všechny naše diváky se skutečností, že jsme se s Bolkem Polívkou po jeho nádherném účinkování v „Benátském kupci“ dohodli na jeho účasti v nové inscenaci „Král Lear“, kde vytvoří titulní roli, se strhl poprask… Samozřejmě kolem vstupenek. Proto jsem ještě o prázdninách rozhodl o změně jeviště, na němž se „Král Lear“potká se svými diváky. Původní záměr byl uvést toto představení na Činoherní scéně, ale neboť má pouze poloviční kapacitu oproti scéně Hudební, bylo vhodné řešení rychle jasné. Tomuto rozhodnutí rychle přizpůsobil jevištní řešení scénograf Christoph Weyers, podle jehož návrhu se dekorace již vyrábějí, a musím říct, že kolegové herci i další z dekoračních dílen a techniky, kteří viděli model pro tuto inscenaci, hovoří o jednoznačně nejnáročnější a přitom fascinující scéně, která v historii našeho divadla nemá obdoby… Tedy, 14. listopadu uvidí v premiéře první diváci Bolka Polívku v „Králi Learovi“ na Hudební scéně.  

Zároveň s tímto řešením však vznikla i myšlenka uvést na Činoherní scéně jinou inscenaci, která by mohla nabídnout našim divákům možnost návštěvy představení v komornějším prostředí. Rozhodli jsme se pro uvedení české premiéry muzikálu o přátelství mezi Edith Piaf a Marlene Dietrich s názvem „Vrabčák a anděl“ dvou mladých autorů z Německa. Podle námětu Davida Winterberga napsali Daniel Große Boymann a Thomas Kahry s použitím legendárních písní obou světoznámých zpěvaček strhující dílo, které mělo svou světovou premiéru v Burgtheatru ve Vídni a dodnes se tam s obrovským ohlasem uvádí. Pro naše divadlo bylo při tomto rozhodování navíc důležité, že jsme měli už léta „spadeno“ na nějakou hru pojednávající o těchto dvou osobnostech, a to hlavně i proto, že máme v souboru hned dvě báječné herečky a zpěvačky, Markétu Sedláčkovou a Hanu Holišovou, jež jsou přímo předurčeny k tomu, aby se s rolí Edith Piaf na jevišti jednou potkaly. Stane se tak týden před premiérou „Krále Leara“, 7. listopadu. Inscenace není a ani nebude zařazena do žádného systému našeho předplatného. Jedná se o jakýsi „bonbónek“ či „třešničku na dortu“, která se, jak doufáme, stane ozdobou našeho repertoáru. Vám, našim předplatitelům, pak nabízíme návštěvu tohoto představení za mimořádně zvýhodněných podmínek – oproti plné ceně 420,- Kč si budete moci pořídit vstupenku za 315,- Kč, studenti, důchodci a držitelé karty ZTP a ZTPP za 262,- Kč.

Rád bych vás rovněž upozornil na onu krásnou skutečnost, kterou je festival Divadelní svět Brno 2015, jež se tentokrát odehraje v termínu 17. – 21. října 2015. Některá z festivalových představení můžete navštívit i na jevištích našeho divadla.

Sezónu jsme zahájili interaktivní komedií „Splašené nůžky“ a už finišují dokončovací práce na muzikálu Andrewa Lloyd Webbera „Pískání po větru“, zkouší se „Král Lear“

Za všechny kolegy z vašeho Městského divadla Brno se s vámi těším na shledanou při, jak věřím, nádherně slavnostních divadelních zážitcích!

Stanislav Moša 1. 10. 2015
Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->