Vážení divadelní přátelé,

právě začíná nová sezóna, ve které se pro vás chystáme uvést celou řadu nových inscenací. Hned 10. září to bude premiéra hořké komedie se zpěvy  „Frank V.“ dramatika Friedricha Dürrenmatta a hudebního skladatele Paula Burkharda v režii Hany Burešové, která zahájila přípravu této inscenace již dlouho před prázdninami. Na počátku září proběhnou už jenom závěrečné zkoušky a inscenace se setká se svým prvním obecenstvem.

Hned po této premiéře zahájí Stanislav Slovák zkušební proces na přípravu romantické komedie „Zamilovaný Shakespeare“, ale to už bude více než týden zkoušet režisér Petr Gazdík koňskou operu „Limonádový Joe“. 

Jako už obvykle bylo naše divadlo aktivní i o prázdninách. Mnozí z vás si asi nenechali ujít naše červencová představení pod širým nebem na Biskupském dvoře. Hostovali jsme i v jiných městech v České republice a výborné jméno našeho divadla jsme znovu potvrdili i v zahraničí. V Lucembursku jsme odehráli v angličtině představení muzikálu „Chicago“ a obecenstvo i tamní kritika byly opět nadšeni. Několik kolegů z našeho divadla se ve Švýcarsku podílelo na nové verzi muzikálu „TITANIC“, který byl po loňském úspěšném uvedení v této zemi znovu nastudován u Luganského jezera tentokrát nejenom v němčině, ale i v italštině, která je v kantonu Ticino, kde Lugano leží, oficiálním jazykem. Inscenace i její reprízy přijali švýcarští Italové se svým typicky obrovským temperamentem. Tleskali nejenom po jednotlivých písních a obrazech, ale i v okamžicích, kdy na jeviště nastupovali někteří představitelé, nebo po proměnách dekorace. Jejich nadšení se dá jen stěží popsat jinak, než že se v průběhu představení chovají jako šťastné velké děti. O inscenaci projevili vážný zájem další producenti, a tak se jeví, že plavba našeho Titanicu za novým obecenstvem v zahraničí hned tak neskončí…

V měsíci září a na počátku října se v našem divadle kromě spousty krásných představení odehraje ještě jedna významná událost. Celý kulturní svět si v tomto roce připomíná čtyřsté výročí od úmrtí nejvýznamnějšího dramatika a básníka, který kdy žil – Williama Shakespeara. Rozhodli jsme se památku tohoto zcela mimořádného umělce uctít více než týdenním festivalem, který nese název „Pocta velkému Williamu Sh.“ Začátek tvoří  čtyři reprízy „Krále Leara“, (27. - 30. září), a závěr pak dvě reprízy „Benátského kupce“, (4. a 5. října). V obou těchto inscenacích vytváří skvostně titulní role Bolek Polívka. Mezi těmito představeními se pak odehraje 2. října slavnostní večer s názvem „Williamovy Sonety“. Jedná se o komponovaný večer plný nejrůznějších překvapení a zážitků za významné účasti Orchestru Městského divadla Brno  v režii Igora Ondříčka. Srdečně vám doporučuju tuto výjimečnou událost navštívit.

Věřím, že se po krásném létě stejně jako my již těšíte na všechna naše společná setkávání se v obou sálech našeho divadla.

V úctě za všechny kolegy z vašeho divadla

Stanislav Moša 1. 9. 2016
Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->