Pressemitteilungen

 • Na MdB čekal v německém Ingolstadtu opět úspěch

  Herci i provozní zaměstnanci MdB se, stejně jako v předchozích letech, vydali bezprostředně po Vánocích na cesty, aby ve dnech 28. – 30. prosince 2014 představili německému publiku ve Stadttheateru Ingolstadt brněnské zpracování energického muzikálu Flashdance. Také letos je čekal vyprodaný sál i standing ovation spokojeného publika, které zhlédlo inscenaci v českém jazyce a s německými titulky.

  6. 1. 2015

 • Jef Kratochvil vydává publikaci Za zrcadlem

  V pondělí 17. listopadu 2014 byla pokřtěna výpravná publikace brněnského fotografa Jefa Kratochvila, nesoucí název Za zrcadlem, která poprvé v knižní podobě shrnuje projekt Dech brněnských ateliérů.

  19. 11. 2014

 • Umělci z Městského divadla Brno bodují v Brně i v zahraničí

  Uplynulý týden byl pro umělce Městského divadla Brno obzvláště příznivý a přinesl jim uznání nejen v tuzemsku, ale i v zahraniční! Ve dnech 7. – 11. června 2014 se zúčastnil herec MdB Petr Štěpán mezinárodního televizního festivalu Golden Nymph Awards v Monte Carlu, v rámci něhož byl nominován za hlavní roli ve dvoudílném snímku režiséra Jiřího Svobody Poslední cyklista, v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon. V pondělí 16. června 2014 svoji nominaci proměnil grafik a scénograf Petr Hloušek, který získal cenu islandské divadelní akademie Gríman (Gríman – The Icelandic Performing Arts Awards) za světelný design k představení Podivný případ se psem. A Městské divadlo Brno a jeho osobnosti se již tradičně umístily v anketě Brno Top 100, kterou každoročně pořádá časopis Brno Business & Style. Blahopřejeme!

  18. 6. 2014

 • Petr Štěpán slaví

  Dnes oslaví herec, dabér a spoluautor několika divadelních inscenací Petr Štěpán krásné 40. narozeniny. Blahopřejeme!

  20. 5. 2014

 • Významné jubileum

  Dnes oslaví herečka našeho souboru paní Libuše Billová své významné životní jubileum. Diváci se s ní mohou stále setkávat na jevišti Činoherní scény či na televizních obrazovkách. Gratulujeme a přejeme vše nejlepší!

  5. 5. 2014

 • Rozšiřujeme Chodník slávy!

  Při příležitosti Světového dne divadla rozšíří MdB opět svůj Chodník slávy! Těmi, kteří si znečistí ruce betonovou směsí, tentokrát budou Boleslav Polívka, Svetlana Janotová, Ivana Vaňková a Jiří Dušek. Vzpomeneme také na naše kolegy, kteří tu již s námi nemohou být - Jaroslava Dufka, Ladislava Lakomého a Igora Vavrdu. Přijďte ve čtvrtek 27. 3. v 16 hod. na Lidickou ulici - jste srdečně zváni!

  27. 3. 2014

 • Podpora pro Činoherní studio v Ústí nad Labem

  Městské divadlo Brno podporuje Činoherní studio v Ústí nad Labem a plně souhlasí se všemi body petice, kterou sepsala Asociace profesionálních divadel.

  4. 2. 2014

 • Zemřel Igor Vavrda

  Dne 26. 12. 2013 zemřel náš dlouholetý kolega, vynikající hudební aranžér, dirigent, skladatel, muzikant a především nezapomenutelný člověk Igor Vavrda.

  26. 12. 2013

 • Umělci MdB dostali Křídla

  V letošní divácké anketě Křídla 2012/2013 zvolili diváci za nejoblíbenější herečku Svetlanu Janotovou, nejoblíbenějšího herce Aleše Slaninu a nejoblíbenější inscenaci muzikál Kočky v režii Stanislava Moši. Za nejvýznamnější umělecký počin byly oceněny choreografky Hana Kartochvilová a Aneta Majerová za svou práci na muzikálu Kočky. Cenu kolegia revue Dokořán obdržel Viktor Skála za ztvárnění role Jakuba v inscenaci Jakub a jeho pán, s přihlédnutím k postavě Cyrila v inscenaci Cyril a Metoděj. A nesmíme zapomenout na Vojtěcha Blahutu, který zvítězil v nové kategorii Štěk sezóny! Všem oceněným blahopřejeme a vám, našim divákům, děkujeme za vaše hlasy!

  23. 12. 2013

 • Nový muzikál Timm Thaler uchvátil Německo

  V sobotu 16. listopadu uvedlo německé Staatstheater Darmstadt ve světové premiéře pohádkový muzikál Timm Thaler, který vznikl v koprodukci s Městským divadlem Brno, v režii Stanislava Moši.

  16. 11. 2013

 • Mary Poppins naposledy!

  Na jevištích Městského divadla Brno se vystřídaly mnohé hvězdy muzikálového nebe. A Mary Poppins zcela určitě patří k těm nejzářivějším! 21. prosince uvádíme tento světoznámý muzikál naposledy.

  13. 11. 2013

 • Jakub a jeho pán sklidil potlesk v Paříži

  Ve čtvrtek 7. listopadu 2013 sklízel soubor Městského divadla Brno nadšený potlesk nejen v Brně a Praze, ale také v Paříži. Ve spolupráci s Magistrátem města Brna, Velvyslanectvím České republiky a Českého centra v Paříži jsme uvedli v Le Théâtre de l´Alliance française moudrou komedii Milana Kundery Jakub a jeho pán.

  8. 11. 2013

 • Škola dnes pobaví již posté!

  Legendární komedii Jaroslava Žáka Škola základ života v úpravě Hany Burešové, která se chopila také režie, jsme poprvé uvedli na Činoherní scéně 11. září 2010. A dnešní večer bude mít inscenace opět slavnostní ráz. Vždyť dnes, tedy v úterý 29. října 2013 v 18.00 hodin, ji zahrajeme pro diváky již posté!

  29. 10. 2013

 • Mimořádná příležitost pro koupi předplatného!

  V souvislosti se zvýšenou poptávkou po našem předplatném přidáváme pro zájemce zcela novou skupinu! Nepropásněte šanci zajistit si svá stálá místa na Hudební i Činoherní scéně!

  6. 9. 2013

 • Zemřel herec Jiří Tomek

  Městské divadlo Brno se zármutkem oznamuje, že nás ve čtvrtek 29. srpna navždy opustil dlouholetý člen MdB, dříve Divadla bratří Mrštíků, pan Jiří Tomek. Zemřel po dlouhé těžké nemoci ve věku 82 let. Pietní rozloučení se uskuteční ve čtvrtek 5. září 2013 v 10:30 hodin na Činoherní scéně, obřad bude zahájen v 11:00 hodin. Tento akt a také následný obřad v síni na Jihlavské ulici v Brně ve 14:45 hod. bude přístupný divadelní i nejširší veřejnosti.

  30. 8. 2013

 • MdB sklízí na lucemburském festivalu ovace již podeváté!

  Po tři večery mohlo obecenstvo v lucemburském Wiltzu prožívat muzikál Les Misérables (Bídníci) v podání brněnského souboru a v režii Stanislava Moši, v anglickém nastudování. Ve dnech 25. - 27. 7. sklízeli nadšený aplaus Petr Gazdík, Lukáš Vlček, Markéta Sedláčková, Robert Jícha, Jana Musilová a další.

  28. 7. 2013

 • Vernisáž na Hudební scéně

  Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy, která je věnována návrhářské práci výtvarnice kostýmů Andrey Kučerové. S její tvorbou se na jevišti Činoherní a Hudební scény MdB setkáváme již dvacet let! Výstava je průřezem její práce a umožní vám také nahlédnout do tohoto náročného tvůrčího procesu. Těšíme se na vás v neděli 9. června v 17:00 hodin ve foyeru Hudební scény!

  5. 6. 2013

 • MdB vydává poprvé digitální EP desku

  Městské divadlo Brno nyní nabízí také možnost stáhnout si čtyři písně z autorského muzikálu Stanislava Moši a Zdenka Merty Očistec, který měl svoji světovou premiéru teprve v lednu tohoto roku.

  17. 4. 2013

 • Kvítek z horrroru byl vyhlášen počinem roku 2012

  V neděli 24. března 2013 proběhl v Divadle na Vinohradech již 18. ročník vyhlašování Cen Českého divadla 2012, kdy odborná čtyřčlenná porota ocenila mimopražské umělce, kteří se účastnili na tvorbě nejzajímavějších inscenací. V kategorii „Počin roku“ zvítězil muzikál Kvítek z horrroru, který uvedlo Městské divadlo Brno v premiéře 21. května 2011 na Hudební scéně v režii Petra Gazdíka, jenž také v neděli převzal skleněnou sošku.

  25. 3. 2013

 • Hana Holišová získala Cenu Thálie!

  V sobotu 23. března 2013 převzala členka uměleckého souboru Městského divadla Brno, herečka Hana Holišová z rukou Petera Kovarčíka svoji první Cenu Thálie za ztvárnění role Jany v muzikálu německého autora Dennise Martina Papežka.

  24. 3. 2013

 • Jednání představitelů Asociace profesionálních divadel ČR s ministryní kultury

  V září roku 2012 oslovilo Městské divadlo Brno spolu s dalšími divadly v České republice širokou veřejnost informační kampaní Asociace profesionálních divadel ČR Pomozte svému divadlu, jejímž cílem bylo upozornit na neřešený systém financování regionálních divadel. V návaznosti na tuto iniciativu, podpořenou více než 37 tisíci podpisy občanů ČR, se začalo Ministerstvo kultury zabývat blíže čtyřmi požadavky, které byly představiteli kampaně vzneseny.

  28. 1. 2013

 • Westka znovu úspěšná ve světě

  Dalšího úspěchu se dočkalo Městské divadlo v rámci svého letního hostování v zahraničí, tentokrát na mezinárodní přehlídce v chorvatské Opatiji. Festival hostí každý rok nejvýznamnější evropské soubory.

  28. 7. 2011

 • Vaše divadlo o prázdninách

  Až do 10. července hrajeme v Biskupském dvoře Moravského zemského muzea. Chystáme se na festival do chorvatské Opatije a rakouského Gars am Kamp s muzikálem West Side Story. Až do 14. 8. se v německé Fuldě hraje představení Papežka v režii St. Moši.

  30. 6. 2011

 • Populární inscenace pod širým nebem

  Po loňském uvádění divácky velmi vřele přijatých představení hraných pod širým nebem v úžasných kulisách Biskupského dvora Moravského zemského muzea se MdB rozhodlo i letos hrát několik inscenací právě zde. Pravdou je, že "divadlo" má uprostřed romantického prostředí pod Petrovem nebývalou atmosféru a přináší o to kouzelnější zážitek. Přesvědčte se sami!

  23. 6. 2011

 • Nový muzikál Papežka je strhující

  Mimořádnou událost zaznamenalo Německo: v jeho centru, německém městě Fulda, se odehrála slavnostní premiéra původního muzikálu Papežka za účasti autorky známého bestselleru Donny W. Cross. Inscenaci režíroval Stanislav Moša a Městské divadlo Brno se podílelo na výrobě scény, kostýmů i rekvizit.

  5. 6. 2011

Newsletter

Partners

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací