VIVAT ACADEMIA

VIVAT ACADEMIA

  • Žánr Muzikál
  • Scéna Hudební scéna
  • Premiéra31. květen 2017
  • Délka představení0:00 hod.
  • Počet repríz1
  • Cena 260 Kč

Slavnostní koncert muzikálu JAMU

Divadelní fakulta JAMU ve spolupráci s Městským divadlem Brno Vás zve na jedinečnou oslavu hudebního divadla na Hudební scéně MdB. Slavnostní koncert při příležitosti oslav 70 let JAMU bude taky vzpomínkou na začátky oboru muzikálového herectví v Brně, pedagogy a v neposlední řadě na dnes již renomované absolventy naší alma mater. V první půlce večera se představí letošní studenti 4. ročníku muzikálového herectví z ateliéru Petra Štěpána se svým divadelním projektem Kinovály, zatímco ve druhé části koncertu zazní slavné muzikálové skladby v podání mnohých absolventů JAMU. Celý večer doprovází účinkující orchestr Městského divadla Brno pod vedením dirigenta Dana Kalouska.

VELKOLEPÝ OSLAVNÝ KONCERT K SEDMDESÁTINÁM JAMU

Vratislav Mlčoch 5. červen 2017 zdroj www.babocka.vram.cz

Deset studentů 4. ročníku muzikálového herectví brněnské JAMU zahájilo grandiózní koncert s názvem Vivat Academia! na prknech Hudební scény Městského divadla Brno a od samého začátku ukazovali, co a jak umí. Filmové hity z jejich představení Kinovály za doprovodu třicetičlenného orchestru MdB pod taktovkou Dana Kalouska dokázaly rozpumpovat téměř zaplněný sál a třeba píseň z bondovky Golden Eye nebo píseň z filmu Tenkrát na západě přímo rozbouřily publikum. (…) A po přestávce to byla ještě mnohem větší nakládačka emocí. Na jeviště totiž nastoupili dřívější absolventi muzikálového herectví JAMU, kteří dnes účinkují nejen v Brně, ale po celém Česku i Slovensku, a každý si přivezl své parádní číslo. Opravdu PARÁDNÍ. Lavinu spustil Petr Gazdík z MdB a ta se pak nezadržitelně valila z jeviště do hlediště, až zrak i sluch přecházel. A nebyla to jen sólová vystoupení, ale nakonec na jevišti stáli všichni a zpívali jak o život píseň z muzikálu Hair. (…) Muzikály jsou trendy, tak jen houšť!

 

JANÁČKOVA AKADEMIE SLAVÍ 70. VÝROČÍ

tr 1. červen 2017 zdroj www.brnozurnal.cz

Oslavy probíhají celý rok, jednou z větších akcí byl ve středu 31. května koncert studentů a absolventů muzikálových ateliérů. Konal se na Hudební scéně Městského divadla Brno. (…) V první půli slavnostního koncertu vystoupilo deset současných studentů 4. ročníku muzikálového herectví z ateliéru Petra Štěpána, člena MdB. Předvedli projekt Kinovály, pásmo ze světových i českých muzikálů, úspěchy s tímto vystoupením sklízejí na domácí scéně JAMU – v Divadle na Orlí. Tam ale hrají jen se šesti hudebníky, na Hudební scéně je doprovázel 30členný divadelní orchestr. (…) Druhou část slavnostního večera uvedl rektor JAMU Ivo Medek. Z jeviště pak zazněly slavné muzikálové skladby z West Side Story, Jesus Christ Superstar, Hair, Flashdance, Papežky. Prezentovali se především domácí herci a zpěváci a samozřejmě absolventi JAMU – Dušan Vitázek, Jana Musilová, Petr Gazdík, Jiří Mach, Tomáš Sagher, vystoupila i mediálně velmi známá Hana Holišová. Divadelní orchestr vedl Dan Kalousek. (…)

 

 

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->