Sněhurka a já

Sněhurka a já

  • Žánr Muzikál
  • Scéna Hudební scéna
  • Premiéra17. duben 2021
  • Délka představení0:00 hod.
  • Počet repríz0
  • Cena

pohádkový příběh pro celou rodinu

„Neboj se, je to pohádka, dobře to dopadne!“ Tuhle větu zná každý. Ať už si ji pamatujeme z dětství, kdy nás jí rodičové i prarodičové uklidňovali, když jsme se báli, jak zrovna dopadne příběh, který čteme nebo sledujeme, nebo ji později už sami v roli dospělých říkáme svým dětem. Je na ní cosi uklidňujícího, ale místy i otravného. Znamená to snad, že přicházíme o pocit napětí a tajemství, když víme, že „to“ nakonec dobře skončí? Nebylo by zajímavé a lákavé zjistit, co se stane, když to prostě dobře nedopadne? Stejný nápad měli možná autoři nového původního muzikálu Sněhurka a já. Ten totiž nevypráví klasický příběh o Sněhurce tak, jak jsme zvyklí. V jeho ději se propojuje svět lidí a svět pohádek, ve kterém se zlá Sněhurčina macecha Endora rozhodne zabránit tomu, aby „spolu žili šťastně až do smrti“. Má k tomu logický důvod. Jediný způsob, jak zůstat nejkrásnější na celém světě, je zajistit, aby otrávenou Sněhurku nikdy žádný princ nepolíbil. A tak se rozhodne změnit všechny šťastné konce a ovládnout tak celou pohádkovou říši. Naštěstí je zde ještě Florián, dosud nevýznamná pohádková postava, Sněhurčin nemotorný přítel z dětství, který se jí rozhodne přes všemožná nebezpečí a dobrodružství pomoct a vydá se hledat zachránce do světa lidí.

Nový pohádkový muzikálový příběh v sobě obsahuje prvky všeho, co se dá v dobrém slova smyslu označit jako divadlo pro celou rodinu. Díky pohádkám bratří Grimmů, z nichž autoři vycházeli, se zde setkáváme s oblíbenými hrdiny, postavami a bytostmi, které vskutku napínavý příběh řeší s potřebnou dávkou humoru a nadsázky. Vždyť z onoho pomyslného zachránce pohádkové říše se nakonec vyklubou dvě dospívající kamarádky. Spoluautorem scénáře je Philip LaZebnik, který vytvořil mimo jiné scénáře k animovaným filmům Pocahontas, Mulan nebo Princ Egyptský. Autorkou strhující hudby je talentovaná mladá skladatelka Pippa Cleary, jejímž mentorem není nikdo jiný než skladatel fenomenálních Bídníků Claude-Michel Schönberg. Muzikál uvedeme ve světové premiéře v režii Stanislava Slováka a překladu Zuzany Čtveráčkové.

Autor

  • Philip LaZebnik
  • Ronald Kruschak
  • Pippa Cleary
  • Wolfgang Adenberg
Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací