MdB Klub - online

MdB Klub - online

  • Žánr Koncert
  • Scéna Divadelní klub
  • Premiéra7. listopad 2020
  • Délka představení1:30 hod.
  • Počet repríz15
  • Cena

talk show z vašeho divadla

Nové dílky naší talk show najdete vždy v sobotu v 19.00 h zde!

Na YouTube kanále MdB KLUB můžete sledovat naši novou talk show. Tento pořad historicky navazuje na genius loci Divadelního klubu Městského divadla Brno, ve kterém se po desetiletí setkávali umělci a významné osobnosti našeho města. Bohužel dlouhodobý trend spíše potvrzuje, že se společnost čím dál více individualizuje, a tedy stále méně setkává, a tak i tato tradice pomalu zaniká… Petr Gazdík se svými spolupracovníky přichází s nápadem na tento zvyk navázat formou diskusně-zábavního pořadu. V pandemické době se tato forma vystoupení stává slibnou možností, jak komunikovat s našimi diváky. Moderátoři Jana Musilová, Barbora Goldmannová a Jonáš Florián povedou každý ve svém díle rozhovory vždy se dvěma hosty a součástí programu budou také hudební vstupy z repertoáru našich interpretů za klavírního doprovodu Tomáše Zedka. V naší talk show MdB KLUB se také jako první dozvíte o nových premiérách, které pro vás stále připravujeme, díky povídání s oblíbenými herci zavzpomínáte na inscenace minulé a seznámíte se s dalšími zajímavými osobnostmi Brna napříč všemi, nejen kulturními odvětvími našich životů. 

Únor

13. února

Jana Musilová a Zuzana Čtveráčková a Dan Kalousek

Zuzana Čtveráčková povyprávěla Janě Musilové o své zajímavé profesní cestě, která vedla přes tři vysoké školy a mateřskou dovolenou do právnické kanceláře až k překladatelskému povolání. Vysvětlila, proč nemá mezi svými tituly žádný oblíbený a odhalila, jaký je Stanislav Moša tatínek. Hudební šéf našeho divadla Dan Kalousek vysvětlil, co všechno má dirigent na starosti a jak si užívá chvíle v hledišti, když je pouhým divákem. Společně pohovořili o specifických problémech, které pro překladatele, zpěváky a herce přináší překlad z anglického do českého jazyka. Diváci tentokrát mohou soutěžit o CD s písněmi z muzikálu Ráj. Hudební perličkou tohoto dílu jsou dvě písňové premiéry, které přišla zazpívat Kristýna Daňhelová. Poprvé česky, samozřejmě v překladu Zuzany Čtveráčkové, zazněla píseň Chci víc (Never Enough) z filmového hitu Největší showman a na závěr baladická píseň Petra Štěpána a Robina Schenka Díky za ten den.

20. února

Barbora Goldmannová a Markéta Sedláčková a Jan Grygar

Díky hostům Barbory Goldmannové došlo znovu k naplnění původního záměru, aby se v našem Divadelním klubu setkávaly výrazné osobnosti brněnského prostředí. Tentokrát došlo k setkání dvou herců, a to z našeho a Národního divadla Brno. Markéta Sedláčková povyprávěla o tom, jaké to bylo získat před dvaceti lety Cenu Thálie a připomněli jsme, že v loňském roce byla na stejnou cenu znovu nominována za hlavní roli v muzikálu Mamma Mia!. Jan Grygar zavzpomínal na své začátky u divadla a popsal, jaká je nově přicházející herecká generace. Zároveň ozřejmil, jak je pro herce důležitá organizace Herecká asociace a společně s Markétkou vysvětlili, jak je současná pandemická situace pro divadelníky náročná. Markétka zazpívala hned dvě dojemné písně Lásko má a To mám tak ráda. Diváci tentokrát mohou soutěžit o CD Limonádový Joe.

27. února

Speciální díl s muzikálem Mamma Mia!

Jonáš Florián si pro vás tentokrát přichystal překvapení. Jeho hosty budou dámy z muzikálu Mamma Mia!. Můžete se těšit na Alenu Antalovou, Markétu Sedláčkovou, Ivanu Vaňkovou, Dagmar Křížovou, Barboru Remišovou a Petru Šimberovou a spoustu letní řecké atmosféry.

6. březen

Jana Musilová a Viktória Matušovová a MUDr. Radan Havlík

Prvním hostem Jany Musilové v tomto dílu talk show MdB Klub byla další výrazná osobnost našeho divadla, herečka a fantastická zpěvačka Viktória Matušovová. Viktória s Janou zavzpomínala na své slavné začátky na Slovensku a povyprávěla o tom, jak je šťastná, že jí konkurz do muzikálu Jekyll a Hyde přivedl do Brna a Městského divadla. Z tohoto muzikálu zazpívala i píseň, ale zazněla také písnička, kterou napsala Viktória spolu s kamarádkou z konzervatoře. Audiolog, otolaryngolog a foniatr MUDr. Radan Havlík, Ph.D. vyprávěl o zajímavých problémech svého oboru, o své lásce ke sportu a k našemu divadlu. Také v tomto díle můžete soutěžit. Tentokrát můžete vyhrát CD s muzikálem Odysseia.

13. březen

Barbora Goldmannová a Lukáš Janota a Lucie Bikárová

Barbora Goldmannová vyzpovídala kolegu Lukáše Janotu. Ten není pouze hercem našeho divadla, ale v poslední době se také intenzivně věnuje vlastní hudební tvorbě, dabuje a je také producentem. V přátelském duchu s Barborou zavzpomínal na své umělecké začátky a zazpíval píseň z inscenace Světáci, při které se sám doprovodil na saxofon. U krbu se k němu přidala mladá talentovaná brněnská zpěvačka, kterou diváci znají z poslední série soutěže SuperStar, ale také z našeho jeviště, kde jako dítě hrála v muzikálech Let snů LILI a Pískání po větru. Lucie Bikárová promluvila o nepříjemnostech, které jí popularita přinesla, ale i o svých plánech do budoucna. Diváci se mohou těšit na píseň Dvě malá křídla tu nejsou v jejím podání a také na soutěž o další CD.

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací