Dan Kalousek

Dan Kalousek

Hudební šéf a šéfdirigent

Po maturitě na gymnáziu vystudoval konzervatoř v Brně v oboru kompozice a dirigování. Obor dirigování orchestru pak absolvoval na Hudební fakultě JAMU Brno. V letech 2006 - 2008 studoval na Hochschule für Musik und Theater Leipzig a Weimar, v rámci mistrovských kurzů sesetkal s dirigenty Kurtem Masurem, Fabiem Luisim či Zsoltem Nagym.  

Od roku 2000 pracuje jako sbormistr Ars Brunensis. S tímto tělesem provedl řadu koncertů po Evropě. Jakožto dirigent spolupracoval a spolupracuje s českými i zahraničními tělesy. S filharmonickými i komorními orchestry, např. Moravská filharmonie Olomouc, Czech Virtuosi, sbory, např. Jenaer Madrigalkreis, Bohemiachor, Brněnský akademický sbor a divadly, např. Národní divadlo Moravskoslezské, Divadlo F.X. Šaldy, Slovensko narodno gledališče Maribor, Walensse - Bühne. 

Pracoval na projektech s mnoha význačnými umělci, např. s Vladimírem Franzem, Jiřím Pavlicou.

Jako dirigent i hudební režisér pracuje na nahrávání filmové a scénické hudby i pro přední české divadelní scény, rozhlas, televizi ipro zahraniční produkce. Natočil množství nahrávek, především skladeb soudobých autorů, pro nakladatelství Naxos, Vienna Modern Masters, Supraphon, Capstone Records, Querstand a další.  

Od roku 2003 jako hostující dirigent Městského divadla Brno nastudoval a řídil řadu titulů. V současné době působí jako hudební šéf a šéfdirigent Městského divadla Brno. Vyučuje také na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.

 

Funny Girl

Dan ve funkci:
Vokální nastudování

Vstupenky již nejsou v prodeji.

Malý rodinný podnik

Dan ve funkci:
Hudební spolupráce

Vstupenky již nejsou v prodeji.

Pretty Woman

Dan ve funkci:
Sbormistr

Vstupenky již nejsou v prodeji.

První rande

Dan ve funkci:
Dirigent nahrávky

Vstupenky již nejsou v prodeji.

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací