David Kachlíř

David Kachlíř

light design

Narodil se v Brně, kde absolvoval Střední odbornou školu, obor elektrotechnický. Od roku 1990 je zaměstnán v Městském divadle Brno, kde se ještě jako jevištní technik začal zajímat o divadelní svícení. V roce 1993 se stal osvětlovačem a o tři roky později přijal funkci mistra osvětlovačů.

Zaměřuje se na divadelní a koncertní svícení. Pravidelně spolupracuje s Českou televizí. Bohaté zkušenosti s četnými technologiemi a postupy při realizaci light designu získal i při své práci v zahraničí. Absolvoval mnoho muzikálových turné v Německu, Švýcarsku, Dánsku, Holandsku a Španělsku. Po boku světoznámého britského producenta a pódiového designéra Simona Sidiho (spolupracovníka Depeche Mode, Pink, Tori Amos, Annie Lennox či televizní show American Idol, obdoby naší Superstar) vytvořil light design pro T-music CHINASKI tour 2010, jenž doposud neměl v České republice obdobu.

Za light design inscenace Jekyll & Hyde v Městském divadle Brno v roce 2011 získal první místo v anketě internetového portálu i-divadlo.cz v kategorii „jiný umělecký počin“.

Na svém kontě má light design k desítkám muzikálů i činoher, z těch nejvýznamnějších v Městském divadle Brno zmiňme inscenace West Side Story, Cyrano z Bergeracu, Amadeus, Koločava, Přelet nad kukaččím hnízdem, Cabaret, Hair, Oliver!, Bouře, Jesus Christ Superstar, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Pokrevní bratři, Cikáni jdou do nebe, Šumař na střeše, Čarodějky z Eastwicku, Fame, Evita, Jazz Side Story, Mozart!, Bídníci, Probuzení jara, Mary Poppins, Papežka, Jméno růže, Chicago, Kvítek z horrroru, Jekyll & Hyde, Funny Girl, Zorro, Flashdance, Duch, Let snů Lily,Johnny Blue, Evangelium o Marii, Pískání po větru, Prodaný smích, Titanic, Chaplin, Horečka sobotní noci, Představ si…

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací