Carli Rebecca Jefferson

Carli Rebecca Jefferson

Carli se narodila v roce 1978 v Essexu v Anglii, kde své dětství trávila tancováním, malováním, hraním na ulici a propadáním se do vlastní fantazie. Od roku 1981 začala studovat různé taneční styly včetně stepu, jazzu, baletu, moderního a scénického tance, fyzického a pohybového divadla, flamenca i butó. Současně se věnovala i malování a kreslení, fotografii a filmu, light designu i sound designu. V roce 2000 absolvovala na Brighton University obor propojující tanec s ostatními médii. Naskočila do světového turné perkusové skupiny STOMP, se kterou i poprvé navštívila Prahu a nechala se zde okouzlit městem, kulturou i místními tvůrci a hudebníky. Během turné se do České republiky stále vracela za různými projekty a pokusy a po třech letech se zde i zabydlela. Její žánry i disciplíny prostupující přístup k tvorbě se uplatnily v mnoha specifických projektech, spolupracovala například s ProjectWINGS, Kompany Malakhi, Dance 2XS, BDS Academy, Art Edition, UK Ska kapela Madness, JAD company, Ondřejem Havelkou & Melody Makers, Bratislava Hot Serenaders, Jiřím Kornem & 4-Tet, Věrou Gondolánova, Lucií Bílou & Beatburger Band…

Stejně jako si celý dosavadní život užívá svůj aktivní pobyt na jevišti, tak miluje i vyučování dětských i dospělých studentů, které učí jak tanci, tak propojování různých uměleckých disciplín. V posledních letech se aktivně věnuje hudbě, hraje na bicí a zpívá a píše texty pro electro popovou skupinu Cartonnage. Choreografii připravila pro muzikál Marie Antoinetta v Divadle Hybernia, pro cirkusové představení Loser(s), tragikomedii Nesnesitelné svatby v Divadle na Vinohradech či projekt Mary Stuart s Prague Shakespeare Company.

V současné době pracuje také jako kurátor a tvůrce různých performance a výukových programů pro alternativní kulturní prostor Komunikační Prostor Školská 28 v Praze, včetně projektu Tibet Open House, který se zaměřuje na vzdělávací, výstavní a spirituální programy zaměřené na podporu vzájemné kulturní výměny. Věnuje se také své kapele Lunatraktors a transdisciplinárnímu projektu pifpafpuf.

Diváci MdB ji již znají díky její práci na muzikálech Let snů LILI a Pískání po větru

Let snů LILI

Carli Rebecca ve funkci:
Choreografie

Vstupenky již nejsou v prodeji.

Pískání po větru

Carli Rebecca ve funkci:
Choreografie

Vstupenky již nejsou v prodeji.

Děsnej pátek

Carli Rebecca ve funkci:
Choreografie

Vstupenky již nejsou v prodeji.

BIG

Carli Rebecca ve funkci:
Choreografie

Vstupenky již nejsou v prodeji.

Matilda

Carli Rebecca ve funkci:
Choreografie

Koupit vstupenku

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->