zde." /> zde." />

Mendel aneb Vzpoura hrášků dnes online.

Mendel aneb Vzpoura hrášků dnes online.

28. 3. 2020

Pokračujeme v online uvádění našich starších inscenací. Dnes v 18.00 h to bude Mendel aneb Vzpoura hrášků! Odkaz najdete zde.

Cón / Šotkovský / Štěpán / Slovák

Mendel aneb Vzpoura hrášků

Při našem třetím vysílání se logicky dostáváme k dalšímu autorskému týmu, který pro naše divadlo píše již pravidelně od roku 2008, kdy se uvedli svou verzí oblíbené pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků. Tu můžete na jevišti Hudební scény stále ještě navštívit, na rozdíl od komedie se zpěvy, která měla premiéru na Biskupském dvoře v roce 2015. Po výpravné legendě se zpěvy Baron Trenck a činoherním baletu Cyril a Metoděj trojice autorů Šotkovský / Štěpán / Slovák, doplněná a o hudebního skladatele Karla Cóna přišla se zpracováním příběhu snad světově nejproslulejšího Brňana – zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela, opata augustiniánského kláštera na Starém Brně. Nevzniklo ovšem tradiční životopisné drama, ale komediální zpěvohra s původními písněmi, v níž do Mendelova osudu vstupují rozličné brněnské legendy a v níž se konečně dozvíme také to, co na opatovy experimenty říká sám starobrněnský hrách. Režisérem inscenace byl Stanislav Slovák.

 

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací