zde. " /> zde. " />

Měníme titul Nahá múza za inscenaci Dotkni se vesmíru a pokračuj

Měníme titul Nahá múza za inscenaci Dotkni se vesmíru a pokračuj

26. 4. 2020

Vážení diváci, z důvodu poškození záznamu inscenace Nahá múza, měníme tento titul za současnou komedii Dotkni se vesmíru a pokračuj, která si z GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích v roce 2018 přivezla Cenu odborné poroty, Hana Burešové Cenu za režii a Petr Štěpán Cenu za nejlepší mužský herecký výkon. Odkaz najdete zde.

 

René Levínský

Dotkni se vesmíru a pokračuj

Bohumil Plánovský, vedoucí skupiny Biochemie a molekulární biologie Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR dosáhl na metu nejvyšší – podařilo se mu objevit mechanismus vzniku nového druhu, a tedy podstatu evoluce. Při této příležitosti napadne jeho dávného přítele Adama Šmída, že bude genom sekvencovaný Plánovským analyzovat ze svého pohledu, z perspektivy matematického lingvisty. Budeme-li genom chápat jen jako posloupnost dvaceti písmen, které kódují jednotlivé aminokyseliny, není náhodou v genomu zašifrován nějaký vzkaz od bytosti či bytostí, které nás stvořily? Pokud jsme tedy byli stvořeni, samozřejmě. Toto je výchozí situace nové komedie René Levínského, kterou v premiéře uvedlo v listopadu 2016 Národní divadlo v Praze. V Městském divadle Brno se v režii Hany Burešové hra ale představí v modifikované verzi: odehrává se na brněnských vědeckých ústavech i v brněnských restauracích a její veliké finále probíhá v parku v Lužánkách. Otázky, které nová Levínského hra klade, jsou vlastně docela staré. Můžeme (a smíme) lidský genom modifikovat a stvořit „nového lepšího člověka“? Kdo je vyvolen, aby vyzval lidstvo na novou cestu? Hra o světě vědy i pavědy, spolku Sisyfos, o cestě z vrcholu až na samé dno a pak zas dál vznikla v tiché úctě k podivuhodné životní cestě Iljy Ripse. Přejeme vám příjemný zážitek s naším divadlem a vězte, že pro vás bude na YouTube přístupný pouze do pátku, 1. května.

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací