zde." /> zde." />

Mrtvé duše dnes online

Mrtvé duše dnes online

17. 4. 2020

Pokračujeme v uvádění záznamů našich inscenací. Dnes v 18.00 h bude uvedena slavná inscenace Hany Burešové Mrtvé duše v hlavní roli s Michalem Isteníkem. Zároveň s tím bude stažen záznam muzikálu Evangelium o Marii. Odkaz najdete zde.

Nikolaj Vasiljevič Gogol

Mrtvé duše

Vážení diváci, dnes tedy na vaše přání zpřístupňujeme výjimečnou inscenaci režisérky Hany Burešové, která měla v našem divadle premiéru v roce 2014 a odehrála se téměř padesátkrát. V hlavní roli zde exceloval Michal Isteník, který byl za svůj výkon oceněn i Cenou Thálie. Užijte si tuto komediální epopej na svých obrazovkách a nechte se vtáhnout do dobrodružné pouti zchudlého šlechtice Čičikova, který si usmyslel zbohatnout nákupem zemřelých nevolníků, z nichž statkáři museli do příštího sčítání lidu platit daně. Jeho cesta po statkářích odhaluje pitoreskní ruskou společnost své doby stejně jako pestrobarevnou galerii výrazných lidských typů se všemi jejich směšně zápornými stránkami. Inscenace zde pro vás zůstane online celý týden, abyste se k ní mohli případně i vrátit. Přejeme vám příjemný čas strávený s námi!

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací