Noc divadel

Noc divadel

5. 11. 2014

Druhý ročník Noci divadel s celobrněnskou hrou pro děti i dospělé. Přijďte zakusit jedinečnou atmosféru brněnských divadel!

15. listopadu 2014 se uskuteční již 2. ročník evropské akce Noc divadel a opět pro vás, spolu s dalšími brněnskými divadly, připravujeme příjemné odpoledne a noc, strávenou v kouzelném divadelním světě. Letos vás čekají dokonce dvě hry: 

  • odpolední hra pro děti Cesta Bystré Lišky (16.00 - 19.00)
  • pro odvážné dospělé noční Tanec pro Leoše (20.00 - 24.00)

V Brně proběhnou avizované hry spočívající v plnění úkolů, které jsou tematicky spojené s divadlem. Děti si vyzkouší písničky, divadelní líčení masky, dětskou klauniádu a jiné činnosti.

V každém divadle bude vystavena orientační mapa, ze které se dozví, která divadla se hry účastní a kam mohou přijít. Pořadí si zvolíte sami, je jedno, do kterého divadla přijdete jako první!

Seznam zapojených divadel v Brně: Národní divadlo Brno - pouze Reduta, Městské divadlo Brno - prostory Divadelního klubu, Divadlo na Orlí, Divadlo Husa na Provázku, Buranteatr - pouze večerní hra pro dospělé!, Divadlo Barka, Divadlo Bolka Polívky, HaDivadlo, Marta

Dospělí pak budou také plnit jednotlivé úkoly a za každý splněný úkol dostanou barevnou stužku. Ti z vás, kteří stihnou obejít větší počet divadel a splnit zde úkol, budou pak odměněni drobnými dary. Celovečerní hra pak bude ukončena o půlnoci hromadným tancem v prostorách Divadla na Orlí.

Fotosoutěž

Institut umění - Divadelní ústav zároveň vyhlašuje Fotografickou soutěž. Zúčastnit se jí může každý, kdo navštíví kteroukoliv z aktivit k Noci divadel. Soutěž se vyhlašuje v 6 různých kategoriích. Své práce můžete posílat od 15. do 21. listopadu na adresu noc@divadlo.cz. Konkrétní podmínky soutěže i všech 6 kategorií najdete na stránkách Divadelního ústavu http://www.nocdivadel.cz.

 

Městské divadlo Brno a Noc divadel 2014

se účastní Noci divadel organizací těchto dvou her. Vstupenky na představení, které v sobotu 15.11. hrajeme, jsou mimo tuto akci a  jsou v prodeji v termínu obvyklého předprodeje, vstupenky jsou za obvyklé ceny a obvyklé slevy (studenti, důchodci a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P).

Městské divadlo Brno z důvodu  produkce večerních představení neumožní prohlídky divadel, které nejsou technicky možné!

Zájemci o účast na obou akcích se nemusí nikde registrovat!

 

Noc divadel

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night a prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. Institut umění – Divadelní ústav se v minulém roce ujal koordinace prvního ročníku Noci divadel v České republice.

Společným tématem druhého ročníku, který letos připadne na 15. listopadu, byl vyhlášen Rok české hudby. Pro letošní rok se očekává, že se Noci divadel zúčastní až 100 souborů, z více než 30 měst a návštěvnost se oproti minulému roku, kdy se akce účastnilo kolem 40 000 diváků, zvýší nejméně o třetinu.

První ročník se konal ve více než 25 českých a moravských městech, zúčastnilo se ho na 80 souborů a do divadel přivedl přes 40 000 návštěvníků. Očekáváme, že druhý ročník navštíví nejméně o třetinu více diváků.

Pro 2. ročník Noci divadel v ČR se připravuje několik novinek. Hlavní letošní inovací je tematizace Noci divadel, která je programově zaměřena na českou hudbu. Hudební produkce tvořily přirozenou součást programu v jednotlivých divadlech již v loňském roce, letos se téma nabízí díky Roku české hudby, který koordinuje Institut umění – Divadelní ústav.

Program Noci divadel 2014 je zveřejněn na internetové stránce www.nocdivadel.cz, novinky je možné sledovat také na Facebookovém profilu Noc divadel.

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací