Noc divadel

Noc divadel

5. 11. 2014

Druhý ročník Noci divadel s celobrněnskou hrou pro děti i dospělé. Přijďte zakusit jedinečnou atmosféru brněnských divadel!

15. listopadu 2014 se uskuteční již 2. ročník evropské akce Noc divadel a opět pro vás, spolu s dalšími brněnskými divadly, připravujeme příjemné odpoledne a noc, strávenou v kouzelném divadelním světě. Letos vás čekají dokonce dvě hry: 

  • odpolední hra pro děti Cesta Bystré Lišky (16.00 - 19.00)
  • pro odvážné dospělé noční Tanec pro Leoše (20.00 - 24.00)

V Brně proběhnou avizované hry spočívající v plnění úkolů, které jsou tematicky spojené s divadlem. Děti si vyzkouší písničky, divadelní líčení masky, dětskou klauniádu a jiné činnosti.

V každém divadle bude vystavena orientační mapa, ze které se dozví, která divadla se hry účastní a kam mohou přijít. Pořadí si zvolíte sami, je jedno, do kterého divadla přijdete jako první!

Seznam zapojených divadel v Brně: Národní divadlo Brno - pouze Reduta, Městské divadlo Brno - prostory Divadelního klubu, Divadlo na Orlí, Divadlo Husa na Provázku, Buranteatr - pouze večerní hra pro dospělé!, Divadlo Barka, Divadlo Bolka Polívky, HaDivadlo, Marta

Dospělí pak budou také plnit jednotlivé úkoly a za každý splněný úkol dostanou barevnou stužku. Ti z vás, kteří stihnou obejít větší počet divadel a splnit zde úkol, budou pak odměněni drobnými dary. Celovečerní hra pak bude ukončena o půlnoci hromadným tancem v prostorách Divadla na Orlí.

Fotosoutěž

Institut umění - Divadelní ústav zároveň vyhlašuje Fotografickou soutěž. Zúčastnit se jí může každý, kdo navštíví kteroukoliv z aktivit k Noci divadel. Soutěž se vyhlašuje v 6 různých kategoriích. Své práce můžete posílat od 15. do 21. listopadu na adresu noc@divadlo.cz. Konkrétní podmínky soutěže i všech 6 kategorií najdete na stránkách Divadelního ústavu http://www.nocdivadel.cz.

 

Městské divadlo Brno a Noc divadel 2014

se účastní Noci divadel organizací těchto dvou her. Vstupenky na představení, které v sobotu 15.11. hrajeme, jsou mimo tuto akci a  jsou v prodeji v termínu obvyklého předprodeje, vstupenky jsou za obvyklé ceny a obvyklé slevy (studenti, důchodci a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P).

Městské divadlo Brno z důvodu  produkce večerních představení neumožní prohlídky divadel, které nejsou technicky možné!

Zájemci o účast na obou akcích se nemusí nikde registrovat!

 

Noc divadel

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night a prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. Institut umění – Divadelní ústav se v minulém roce ujal koordinace prvního ročníku Noci divadel v České republice.

Společným tématem druhého ročníku, který letos připadne na 15. listopadu, byl vyhlášen Rok české hudby. Pro letošní rok se očekává, že se Noci divadel zúčastní až 100 souborů, z více než 30 měst a návštěvnost se oproti minulému roku, kdy se akce účastnilo kolem 40 000 diváků, zvýší nejméně o třetinu.

První ročník se konal ve více než 25 českých a moravských městech, zúčastnilo se ho na 80 souborů a do divadel přivedl přes 40 000 návštěvníků. Očekáváme, že druhý ročník navštíví nejméně o třetinu více diváků.

Pro 2. ročník Noci divadel v ČR se připravuje několik novinek. Hlavní letošní inovací je tematizace Noci divadel, která je programově zaměřena na českou hudbu. Hudební produkce tvořily přirozenou součást programu v jednotlivých divadlech již v loňském roce, letos se téma nabízí díky Roku české hudby, který koordinuje Institut umění – Divadelní ústav.

Program Noci divadel 2014 je zveřejněn na internetové stránce www.nocdivadel.cz, novinky je možné sledovat také na Facebookovém profilu Noc divadel.

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->