zde." /> zde." />

V pátek 24.4. v 18.00 h záznam inscenace Nahá múza

V pátek 24.4. v 18.00 h záznam inscenace Nahá múza

23. 4. 2020

Pokračujeme s další inscenací našeho divadla online. Tentokrát to bude šansonový muzikál Nahá múza. Nenechte si ji ujít! Zároveň tím bude končit uvádění inscenace Mrtvé duše. Odkaz najdete zde.

Zdenek Merta, Zora Jandová

Nahá múza

Zdenek Merta je s naším divadlem spjat od konce osmdesátých let. Již není nutné opakovat, že je spolu se Stanislavem Mošou autorem osmi titulů napsaných pro naše divadlo, z nichž poslední, fantasy muzikál Ráj, měl premiéru v letošním roce. Další osobností, která tyto tituly spojuje, je Zora Jandová. Tato multitalentovaná žena, zpěvačka, herečka a autorka se ve většině vzpomínaných inscenací objevila na jevišti v jedné z rolí. Je ale také spolu se Zdenkem Mertou podepsána pod šansonovým muzikálem Nahá múza, který měl premiéru v roce 2010, Zora pro něj napsala libreto a režíroval ho Šimon Caban. První společný jevištní projekt Zdenka a Zory nabídl na Činoherní scéně atmosféru bohémsky rozevláté meziválečné Paříže, kde se scházejí umělci z celého světa, město žije uměním, ale nenápadně se mezi bohému a smetánku vkrádá i hrozba druhé světové války. Městem zní hlasy kamelotů a umělci hledají v barech a kabaretech své múzy. Jednou z nich se stává i mladá tanečnice Magdaléna, která zasáhne do života hned dvou mužů. Frederik a Marian byli přátelé, než potkali tuto tajemnou, talentovanou a okouzlující ženu. Osudy postav se zamotávají, hrdinové hledají své místo na zemi, pokoušejí se jít za splněním svých snů. V romantickém příběhu se značnou dávkou sarkasmu a nadhledu, v němž je konečně i opravdová Múza připravená políbit svého umělce, se můžete těšit na Markétu Sedláčkovou, Hanu Holišovou, Lukáše Vlčka a Jana Apolenáře v hlavních rolích. Přejeme vám příjemný zážitek s naším divadlem a nezapomeňte, že pro vás bude na YouTube přístupný zase pouze jeden týden.

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací