zde." /> zde." />

Výsledky ankety serveru i.divadlo.cz

Výsledky ankety serveru i.divadlo.cz

20. 2. 2015

Portál i.divadlo.cz zveřejnil výsledky divácké ankety za loňský rok. Naše divadlo (již poněkolikáté) obsadilo první místo v kategorii Nejoblíbenější divadlo roku! A hlasující přiřkli našim hercům i inscenacím hned několik předních příček. Děkujeme vám za vaši přízeň! Kompletní výsledky najdete zde.

V jedenáctém ročníku této ankety figurovala jména umělců a inscenací, spojených se scénami Městského divadla Brno, na 40 (!) příčkách. V kategorii Nejlepší ženský herecký výkon se na šesté příčce usadila loňská vítězka Svetlana Janotová za svoji Molly v muzikálu DUCH. Diváci nenechali bez povšimnutí ani herecké výkony Andrey Březinové, Hany Holišové, Zdeny Herfortové, Markéty Sedláčkové a dalších. V kategorii mužů se pro diváky stalo nezapomenutelným ztvárnění role Čičikova, kterého si v inscenaci Mrtvé duše zahrál Michal Isteník. V anketě si vysloužil 2. místo. (Připomeňme, že mu tato role vynesla také nominaci na Cenu Thálie a Cenu divadelních kritiků). Spolu s Isteníkem se v žebříčku umístili také Aleš Slanina, Boleslav Polívka, Milan Němec, Dušan Vitázek a další.

Městské divadlo Brno zabodovalo také v kategorii Nejlepší inscenace, a to hned s několika tituly. Diváky oslovil především muzikál DUCH v režii Stanislava Moši, který se umístil na čtvrtém místě. V první desítce najdeme také groteskní komedii Mrtvé duše, kterou uvedlo MdB v režii Hany Burešové. Hlasující neopomenuli ani tituly jako Noc na Karlštejně, Benátský kupec, Princ Homburský, Mladý Frankenstein, Strýček Váňa a další. Práci a úsilí režiséra a ředitele MdB Stanislava Moši i uměleckého šéfa Petra Gazdíka diváci ocenili také v kategorii Divadelní osobnost. A stejně jako v předcházejících letech nenechali hlasující bez povšimnutí ani činnost členů realizačních týmů. V kategorii Umělecký počin přiřkli 8. a 12. příčku scénografovi Christophu Weyersovi za jeho práci na muzikálu DUCH a Benátský kupec, v kategorii nechyběli ani Petr Hromádka (hudba k inscenaci Mrtvé duše), Zdenek Merta (hudba ke Strýčku Váňovi), Hana Kratochvilová (choreografie k muzikálu DUCH) a další. 

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->