Vážení divadelní přátelé!

Rád vám, jak je tomu v tomto měsíci již po několik let obvyklé, představuji inscenace, které pro Vás budeme postupně uvádět v následující divadelní sezoně. Jsem stejně tak rád, že naši uplynulou práci provázejí nadšené reakce diváků i kritiků, kteří jednohlasně hovoří o tom, že Městské divadlo v Brně disponuje naprosto jedinečným uměleckým souborem, a to nejen ve srovnání s jinými divadly v České republice, ale i ve světě. Jak jinak by se nám opakovaně dařilo realizovat dlouhodobé zahraniční zájezdy po Evropě, které i v loňském roce dosáhly počtu celkem 107 představení (57 repríz jsme hráli  v Německu, 34 v Rakousku, 10 na Slovensku, 6 ve Švýcarsku, 3 v Lucembursku a jednou v Itálii)? A pro takový soubor je nejenom radost hledat nové tituly, ale taky je i psát. Opět většinu našich premiér budou představovat nově napsané, nově upravené, či nově přeložené a tedy v jiných českých a moravských divadlech nevídané inscenace. Znovu jsme získali nominace na Ceny Thálie i na jiná česká divadelní ocenění. Na výsledky si sice budeme muset ještě chvíli počkat, ale již nyní se těšíme z toho, že ani výsledky uplynulé sezony, stejně tak jako tomu bylo zhusta i v minulosti, neunikly pozornosti jejich hodnotitelů.

Stejně jako v minulých sezonách chystáme pro Vás celkem 10 nových premiér. Z nich bude uvedeno pět na Činoherní scéně a pět na Hudební scéně našeho divadla. 

Divadelní sezonu 2011/2012 otevřeme inscenací lidové hry Františka Vodseďálka „Mojžíšova cesta“ režisérky Hany Burešové a dramaturga Štěpána Otčenáška, kteří pro nás připravili v minulém roce kouzelnou komedii „Škola, základ života“.
    
Následuje pohádka na Hudební scéně, a to sice nový muzikál Martina Doepkeho „Kráska a zvíře“, se kterým jsme zatím slavili obrovské úspěchy na velkém turné po Evropě a který se nyní dočká svého prvního českého uvedení v režii Stanislava Moši a Stanislava Slováka.
    
Skvěle napsanou hru „Zmatení jazyků“ pojednávající o těch nejběžnějších lidských trápeních, touhách, nadějích a zklamáních napsal Australan Andrew Bovell. Hra dosáhla mimořádného ohlasu v Londýně i na dalších světových jevištích a pro své výjimečné kombinátorské mistrovství ji uvádíme i my v režii Stanislava Moši.
    
Světově proslulý hororový muzikál Jekyll a Hyde bude režírovat Petr Gazdík, který v loňském roce připravil pro nás muzikál Mary Poppins.   
    
Silvestrovskou komediální premiérou se stane jedna z nejlépe napsaných veseloher „Zkrocení zlé ženy“ Williama Shakespeara v režii Stanislava Slováka.
    
Následovat bude druhý díl muzikálové „Osudové komedie“ s názvem „Očistec“, který pro naše divadlo píše Zdenek Merta se Stanislavem Mošou. Tentokrát se bude jednat, tak jak je to v trilogiích obvyklé, o jiný žánr, a to o komedii. Příběh o hledání smyslu naší lidské existence, ale i plný legrace, se převážně odehrává v ženském klášteře…
    
Pierre Corneille napsal mimo jiné i jedno z nejkrásnějších světových dramat o cti a lásce s názvem „Cid“. Uvedeme je v režii Romana Poláka. 
    
Další českou premiérou bude historický muzikál Donny B. Crow a Dennise Martina „Papežka Jana“, zpracovávající moderní formou legendu o dívce, která se zvláštní cestou osudu stala v polovině 9. století papežem! 
    
Vášeň, dobrodružství, ničivá nespravedlnost, láska… to vše obsahuje divoký muzikál „Divá Bára“, další autorské dílo Milana Uhdeho a Miloše Štědroně, které tentokrát doplní hudební skladatel Leoš Kuba. 
    
Sezonu pak završí jedna rozpustilá inscenace komedie Jaroslava Vostrého, který je novodobým autorem historicky úspěšného žánru commedie dell´arte. Ztřeštěná fraška s názvem „Tři v tom“ pojednává vskutku o tom, jak tři mladé dívky „v tom“  řeší svou zapeklitou situaci.
    
Máme před sebou krásné i dobrodružné objevování nových divadelních zážitků a událostí.  Doufám, že Vás jeho výsledky potěší stejně tak jako nás jeho příprava.
    
Nashledanou se s Vámi ve Vašem Městském divadle Brno za všechny kolegy těší
 
 
Stanislav Moša 24. 2. 2011
Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->