Vážení divadelní přátelé,

ocitli jsme se v novém roce, pro jehož prožití vám přejeme všechno jenom to NEJlepší! Doufám, že to bude rok přinejmenším přehlednější než ten uplynulý. Že to bude rok hlavně zdravýa lidé si v něm budou moci znovu užívat života plnými doušky!

V období, kdy jsme pro vás (znovu!) nemohli hrát, tedy od 5. října 2020 na Hudební scéně a od 12. října 2020 na Činoherní scéně, jsme nezaháleli. Režisér Mikoláš Tyc nazkoušel brilantní komedii „Bella Figura“ v hereckém obsazení Zdena Herfortová, Lucie Bergerová, Lenka Janíková, Alan Novotný a Aleš Slanina. Inscenaci jsem viděl spolu s dalšími kolegy z divadla na její závěrečné generální zkoušce a vedle toho, že jsem se ohromně bavil, užíval jsem si i skvělých výkonů všech kolegů. Jediné, co mě přivádělo k zoufalství, bylo vědomí, že tuto brilantní a chytrou komedii nemůžeme okamžitě v dalších dnech hrát i pro vás.

Generální zkouškou jsme uzavřeli i veškeré práce na muzikálu „Pretty Woman“. A stejné nadšení z výsledku provázel i obdobně neodbytný pocit zmaru – úžasná inscenace bez diváků…! 30. prosince 2020 jsme ve stejném režimu, tedy bez vás, bez našich diváků, ukončili zkušební proces vedený režisérem Stanislavem Slovákem na inscenaci legendární komedie „Světáci“. Své pocity už nebudu opakovat. Jsou smutně identické.

S každým zasedáním Vlády ČR očekávám, že bude oznámen termín, s nímž se otevřou dokořán (!) všechna divadla v naší zemi. Možná to bude s různými omezeními, ale přesto se těším na to, že si budeme moci konečně spolu užívat zázraku živého divadla… A o tom, že se to jednou určitě stane, nepochybuji!

Vzhledem k tomu, jak se situace v naší zemi vyvíjela v podzimních měsících, musel jsem přistoupit k rozhodnutí, které znamená (při očekávaném rozvolnění podmínek pro naši činnost), že bude divadelní sezóna 2020/2021 pro vás realizována (doufám, že kompletně) do konce prosince roku 2021. Samozřejmě, že představení, která našim abonentům dlužíme ještě ze sezóny 2019/2020, budou odehrána co nejdříve, a to okamžitě po znovuotevření divadel. K tomuto nelehkému, avšak nutnému rozhodnutí náleží ještě informace, že Sezónní předplatné 2021/2022 bude realizováno na období leden 2022 až prosinec 2022. O veškerých změnách s těmito opatřeními souvisejícími budete průběžně a v co nejkratším čase vždy plně informováni.

Jsme vám nesmírně zavázáni za vaše pochopení a trpělivost! Za vše hovoří ohlasy některých diváků, kteří v našem divadle v současné době kupují Roční předplatné 2021 s tím, že pevně věří, že se všech těch krásných představení jednou tak jako tak dočkají.

Omlouvám se, že se opakuji, ale už jednou jsem vás na tomto místě informoval, že v období od 8. června 2020 do 12. října 2020 jsme pro vás na našich scénách odehráli 128 představení, které zhlédlo 51 948 diváků, z nichž žádný neurčil návštěvu našeho divadla jako důvod případné nákazy nemocí covid-19. A stejné informace mám ode všech kolegů z České republiky i od mnoha dalších z těch evropských zemí, kde bylo dovoleno v divadlech hrát. A vzhledem k tomu, že jsem pevně přesvědčen o bezpečnosti při realizaci živého divadelního umění za dodržování veškerých hygienických zásad, prosím vás (pokud to uznáte za vhodné) o vyjádření vaší podpory za znovuotevření českých divadel v petici „Chybí nám divadlo!“ Naleznete ji na našich webových stránkách www.mdb.cz a sociálních sítích.

 

Za všechny kolegy z Městského divadla Brno

Stanislav Moša 1. 1. 2020
Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací