Vážení divadelní přátelé!

 
Vzpomínám si na některou z neuvěřitelně se vlekoucích nepředstavitelně nudných hodin při mém studiu na gymnáziu, kdy jsem si reálný čas  proměňoval skrze mé bdělé snění na úžasné historky, které mě odváděly do všemocné říše fantazie, kde jsem se stával pánem jakékoli situace, již jsem si svou vnitřní vůlí právě vytvořil. Stává se přece každému z nás, že si svá přání zhmotňuje a nahrazuje tak jejich aktuální atraktivností šedivou, nepříjemnou, nekončící a svou nudou obtěžující právě přítomnou realitu. A právě z konfrontace mezi oněmi idealizovanými sny a běžnou – pro nás z různých důvodů nedostatečnou realitou - vznikají plány na to, jak kvalitativně proměnit naše životy. Touha žít ve světle, i když vládne tma,  vedla nejprve přes využití ohně až k vynálezu žárovky. A stejně tak mít možnost dorozumět se se vzdáleným známým, partnerem, přítelem vedla pro ty, kteří neovládají telepatii, přes tamtamy, morseovku až k mobilním telefonům. Tak nedostatečné skrze sny proměňujeme na úžasné, aby se nám ono úžasné vzápětí a jenom zdánlivě absurdně proměnilo ve všední. Vždyť je-li dítě od útlého dětství vystaveno hlasu svých nepřítomných rodičů v malé krabičce zvoucí mobilní telefon, bude již v ranné dospělosti  považovat tuto možnost dorozumívání se byť třeba přes kontinenty za naprosto normální, ačkoliv nebude schopno vysvětlit bazální principy jejího fungování. A možná pak začne snít o tom, jak by se žilo bez neustálého vystavování se dostupnosti pro kohokoliv, kdo vlastní jeho telefonní číslo… Je naší mile lidskou přirozeností být až příliš často nespokojen s tím, co žijeme, s tím, co máme… a tak je i nadále běžné naše lidské nekončící bdělé snění. 
    
Za pár dnů budeme u vánočního stromku zjišťovat, jak se předpoklady vyhovět tajným přáním našich blízkých přiblížily jejich snům. My si při výběru dárků představovali jejich radost a oni pak si při jejich rozbalování zajisté zase představují, co všechno jsme učinili pro to, aby byli překvapeni, rozradostněni a hlavně, jak jsme byli při výběru přesvědčeni o tom, že rozumíme jejich nejtajnějším snům a přáním.
    
A o tom všem je naše poslední inscenace pohádkového muzikálu Mary Poppins -  jak proměnit náš šedivý a nepříliš vlídný a bohužel i smutný svět na říši barev a uskutečněných neskrytějších krásných snů. Jsme teprve šestým divadlem na světě, které získalo práva k uvedení tohoto mimořádné divadelního představení.
    
Přijměte, prosím, mé dnešní předvánoční rozjímání jako nabídku k vyřešení pořízení možného kouzelného a vítaného vánočního dárku pro vaše nejbližší. Všechna prosincová představení muzikál Mary Poppins jsou již beznadějně vyprodána, avšak i právě proto jsme se rozhodli tuto nádhernou inscenaci uvádět i celý měsíc leden 2011 a vstupenky na ni se mohou stát vskutku zvláštním i ojedinělým splněným přáním vašich partnerů k návštěvě události, která je přenese do světa, v němž nad vším vítězí pozitivní energie a kde vládne fantazie bez hranic, do světa, ve kterém se i ty nejodvážnější sny dětí a dospělých proměňují ve skutečnost – do divadla, které to všechno dokáže realizovat na maximálně dostupné úrovni – do Městského divadla Brno – na představení muzikálu Mary Poppins!
 
    
Za všechny kolegy z Městského divadla Brno, kteří vám přejí nádherné prožití vánočních svátků, se s vámi nashledanou a nejenom při Mary Poppins u nás těší
 
           
Stanislav Moša 1. 12. 2010
Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->