Vážení divadelní přátelé,

právě zahajujeme novou divadlení sezónu 2018/2019. Už na konci srpna jsme se sešli k pokračování zkoušek nejnovějších premiér, které byly zahájeny už dlouho před prázdninami. Tou první bude divoké hudební rekapitulační repolero kabaret Omyčky autorů Petra Štěpána, Jana Šotkovského a Stanislava Slováka, který je i režisérem této inscenace, která se s humorem zamýšlí nad různými «zatáčkami» naší historie.  A režisér Petr Gazdík po té, co z Brna odletěla Mary Poppins, zkouší novou muzikálovou pohádku BIG, která zajisté nadchne diváky všech generací.

Pečlivě se chystáme i na všechny další naše premiéry, které nás v nové sezóně čekají, a pro mě je proto obzvlášť velkou radostí oznámit vám i jednu změnu, která vás, jak doufám, hodně potěší. Čas od času se stane, že se nám ze dne na den podaří získat autorská práva na výjimečné dílo, o která jsme dlouho usilovali. A tak se nám to taky stalo tentokrát těsně před prázdninami. Před téměř čtyřmi lety jsem s několika kolegy z našeho divadla viděl na Broadwayi nádherný muzikál, jehož hudbu a písňové texty nenapsal nikdo jiný než Gordon Matthew Thomas Sumner, kterého celý svět zná pod uměleckým jménem Sting. Anglický hudebník a příležitostný herec, v sedmdesátých a osmdesátých letech hlavní zpěvák rockové skupiny The Police, který se na sólovou dráhu vydal v roce 1985 a od té doby se výrazně zapsal do dějin hudby, v níž se pohybuje napříč všemi žánry. Muzikál se jmenuje The Last Ship a se Stingem  jej napsali John Logan, na jehož kontě jsou například filmové scénáře jako Gladiátor, Skyfall či Sweeney Todd a Brian Yorkey který za libreto k muzikálu Next to normal získal Pullitzerovu cenu a z našeho divadla ho znáte jako autora Děsnýho pátku. Muzikál The Last Ship vypráví romantický příběh Gideona Fletchera, jenž sní o jiné budoucnosti, než prožít celý život v docích anglického námořního města Wallsend, touží cestovat po světě a tak opouští svůj dosavadní život i lásku, aby když se po čtrnácti letech vrátí, našel loděnice v hluboké krizi a svou životní lásku po boku někoho jiného. Hořce si uvědomuje, že přišel o víc, než si kdy dovedl představit… Stingův muzikál získal dvě nominace na cenu Tony a my jej uvedeme v únoru v mé režii. Sting si zapsal datum naší premiéry do kalendáře s tím, že chce být v Brně na kontinentální premiéře svého muzikálu osobně přítomen… Muzikál The Last Ship, v českém překladu Poslední loď, vystřídá v našem repertoáru historický muzikál Grand hotel, který tak přesunujeme do následující sezóny.  

Rád bych novou sezónu otevřel dopisem, který nám v průběhu prázdnin přišel jako reakce na jedno z našich představení, která jsme hráli na Biskupském dvoře:

Vážení, dovolte drobné ohlédnutí za představením Bítls 27. 6. 2018 na Biskupském dvoře. Jakékoli představení v tomto úžasném prostoru je zážitek, tentokrát s prvními tóny úvodní melodie začalo jemně pršet. Obloha nás nešetřila ani v následujících hodinách, navzdory tomu, nebo spíš právě proto, byla atmosféra úžasná, herci jsou skuteční profesionálové a hráli „jakoby nic“, naopak vtipnými glosami komentovali jedinečnost situace, takže my, publikum, jsme vskutku zažívali výjimečné představení.  Poděkování naprosto všem, kteří za to mohou... (paní uvaděčka trefně poznamenala, že Brno má statečné herce i diváky ...Přejeme úspěch a zdar všem dalším představením na Biskupském dvoře, zasloužené a krásné prázdniny…  

Prázdniny skončily, začíná nová sezóna a já přeju vám, našim milým divákům, výsostnou spokojenost s veškerým naším divadelním počínáním! 

Na shledanou s vámi se při divadelních „zázracích“ za všechny kolegy z Městského divadla Brno těší

Stanislav Moša 1. 9. 2018
Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->