MdB PODCAST

Rozhlasové pořady z Městského divadla Brno nabízejí další možnost k setkání s tvůrci a herci našeho divadla.

Díky poutavým rozhovorům se v těchto podcastech dozvíte zajímavé detaily a informace o jednotlivých titulech našeho repertoáru. Budou se věnovat inscenacím současným i těm, které se na našich jevištích objevily v minulosti.

Podcasty můžete sledovat přímo na této webové stránce nebo v aplikacích:

      

Podcasty jsou rozděleny do několika tematických sekcí:
  • DRAMATIZACE vás seznámí s původně nedivadelními tituly, které byly pro jeviště upraveny;
  • ZLATÝ FOND připomene dnes již klasická díla hudebního divadla;
  • PŮVODNÍ TVORBA představí inscenace, které měly v našem divadle světovou premiéru;
  • POHÁDKY předčítané našimi herci;
  • části rozhovorů z naší talk show MdB KLUB.

MdB PODCAST - Rozhlasové pořady z MdB

DRAMATIZACE

Městské divadlo Brno jako první z českých divadel uvedlo na své jeviště dramatizaci románu jednoho z předních českých prozaiků Miloše Urbana, mysteriózní thriller Santiniho jazyk. O klíčovém tématu románu i inscenace, stavbách věhlasného barokního architekta Jana Blažeje Santiniho a o obtížích vystižení jejich ducha i tvaru divadelními prostředky hovoříme s autorem předlohy Milošem Urbanem, autorem scénických projekcí Petrem Hlouškem a scénografem Jaroslavem Milfajtem.

Cesta knižního bestselleru, líčícího spletité osudy vily Tugendhat, na jeviště Městského divadla Brno. Povídání o vzniku dramatizace románu s jejím autorem Stanislavem Mošou, autorem literární předlohy Simonem Mawerem a divadelním publicistou Lubošem Marečkem.

ZLATÝ FOND

Čtvrtstoletí od premiéry kultovní inscenace Městského divadla Brno připomíná začátky dnes už pevně ustálené tradice uvádění broadwayských muzikálů v moravské metropoli. První uvedení novodobého příběhu Romea a Julie z New Yorku se v divadle na Lidické odehrálo přesně 23. února 1996. Jak na něj vzpomínají jeho tvůrci?

PŮVODNÍ TVORBA

K povídání o vzniku divadelní verze známé filmové pohádky se připojil autor hudby a písňových textů Petr Ulrych, který zavzpomínal na svou celoživotní spolupráci s Městským divadlem Brno. Scénograf Jaroslav Milfajt přiblížil, jak vznikl nápad na vizuální podobu pohádky. Aleš Slanina přečetl i kousek z původní verze pohádky od Boženy Němcové a v pořadu zaznělo několik písní z inscenace.

POHÁDKY

Jako trest za porušení rozkazu musí královský kuchař Jiřík přivést svému králi zlatovlasou pannu. Dokáže však splnit tři přetěžké úkoly? Proslulá pohádka Karla Jaromíra Erbena o tom, že kdo pomáhá druhým, také si pomoc druhých zaslouží.

Klasická pohádka o mluvícím kocourovi, který dokázal přechytračit celý pohádkový svět. Jak se chudý mlynářský synek stane markýzem z Karabasu?

MdB KLUB

Pozvání Jonáše Floriána přijala herečka Kristýna Daňhelová, se kterou si povídal nejen o divadle, ale také o jejím dětství či studiu herectví.

V této epizodě si Jana Musilová pozvala do klubu MdB kolegyni Hanku Holišovou, se kterou si povídala i o jejích hudebních a tanečních začátcích.

Jana Musilová si pozvala do divadelního klubu MdB Roberta Jíchu, se kterým si povídala mimo jiné i o jeho pedagogických zkušenostech.

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací