Škola dnes pobaví již posté!

29. 10. 2013

Legendární komedii Jaroslava Žáka Škola základ života v úpravě Hany Burešové, která se chopila také režie, jsme poprvé uvedli na Činoherní scéně 11. září 2010. A dnešní večer bude mít inscenace opět slavnostní ráz. Vždyť dnes, tedy v úterý 29. října 2013 v 18.00 hodin, ji zahrajeme pro diváky již posté!

 

                Legendární komedii Jaroslava Žáka Škola základ života v úpravě Hany Burešové, která se chopila také režie, jsme poprvé uvedli na Činoherní scéně 11. září 2010. A dnešní večer bude mít inscenace opět slavnostní ráz. Vždyť dnes, tedy v úterý 29. října 2013 v 18.00 hodin, ji zahrajeme pro diváky již posté!

 

                Už od prvního uvedení provází Školu úspěch a sklízí nejen standing ovation, ale především bouřlivé divácké salvy smíchu. Během pouhých tří let jsme ji uvedli nejen na kamenné Činoherní scéně Městského divadla Brna, ale vypravili jsme i dvě desítky zájezdů po celé České republice. V XI. ročníku divadelního GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích získala dokonce dvě ocenění – byla zvolena „Komedií roku 2010“ a „Komedií diváků“. Důkazem, že během oněch tří let neztratila svůj půvab, je fakt, že každé ze sta představení bylo vždy zcela vyprodáno – stejně tak i to dnešní.

 

                Ačkoli během svého divadelního života zažila Škola změny v herecké sestavě (např. odchod Ivany Skálové, nyní Odehnalové, na mateřskou dovolenou), dnes se mohou diváci těšit na původní premiérovou sestavu: na straně sextánů budou proti učitelům hrdě bojovat Petr Štěpán (buřič Jindřich Benetka), Milan Němec (básník Daniel Boukal), Viktor Skála (záškolák Áda Čuřil), Igor Ondříček (fotbalový maniak Tonda Holous), Vojtěch Blahuta (šplhoun Krhounek), Alan Novotný (věčný čtenář Peterka), Hana Holišová (správná žába Anda Pařízková), Ivana Odehnalová (třídní kráska Irma Jánská) a Lenka Janíková (tiché děvčátko Marta Nováková). Na učitelskou frontu nastoupí ve věčném školním souboji Jan Mazák (češtinář Kolísko), Zdeněk Junák (latinář a němčinář Lejsal), Ladislav Kolář (matikář Gábrlík), Martin Havelka (chemikář a fyzikář Cafourek), Ivana Vaňková (suplentka Lachoutová), Irena Konvalinová (dějepisářka Suchánková) a Karel Mišurec (ředitel), nebudou chybět ani školník Josef Jurásek a inspektor Zdeněk Bureš.

 

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->