Mary Poppins naposledy!

13. 11. 2013

Na jevištích Městského divadla Brno se vystřídaly mnohé hvězdy muzikálového nebe. A Mary Poppins zcela určitě patří k těm nejzářivějším! 21. prosince uvádíme tento světoznámý muzikál naposledy.

Když se v roce 2010 povedlo brněnskému Městskému divadlu coby šesté divadelní scéně světa vyjednat práva na uvedení současného světového muzikálového hitu Mary Poppins v Brně, realizační tým, natožpak sami aktéři, ani nemohli tušit, jak obrovskou vlnu diváckého zájmu dokáže na první pohled vcelku nenápadná chůva v naší zemi zvednout. Publikum uchvátily nepře-konatelná herecká, pěvecká a taneční čísla, pestré a hravé kostýmy, triky a kouzla, kterým diváci nechtějí a mnohdy ani nemohou přijít na kloub, úžasná scénografie a scény, při kterých se dětským divákům otvírají ústa úžasem dokořán a nakonec i dospělí zůstávají doslova očarováni.

Již od své české premiéry 20. listopadu 2010 přinášela Mary Poppins radost nejenom malým a velkým divákům v hledišti, ale také hercům na jevišti. Představitelky hodné, leč přísné chůvy Alena Antalová, Radka Coufalová a Johana Gazdíková, která byla za svoji Mary dokonce nominována na Cenu Thálie, se staly vzorem dokonalé vychovatelky. A rozverného Berta v podání Dušana Vitázka a Dennyho Ratajského nelze neobdivovat, především v ohromujícím stepařském čísle a písni „Na to mám“ na střechách domů, kdy tančí a zpívají hlavou dolů. Dušan Vitázek i Alena Antalová byli v divácké anketě MdB Křídla 2010/2011 zvoleni nejoblíbenějším hercem a herečkou sezóny a sama Mary Poppins se stala nejoblíbenější inscenací.

Díky skvělé režii Petra Gazdíka, technickým možnostem Hudební scény, neuvěřitelnému nasazení herců i členů orchestru bylo každé uvedení doslova kouzelným zážitkem. Což dokládá i dech beroucí počet repríz a bouřlivých potlesků, při nichž se mnohým divákům leskly oči dojetím. Za pouhé tři roky jsme uvedli Mary Poppins ve 152 (!) zcela vyprodaných reprízách (z toho 30 v pražském Divadle Hybernia), své 100. „narozeniny“ Mary oslavila 14. prosince 2011 a darem jí bylo stejnojmenné CD, které pokřtila Alena Antalová, Dušan Vitázek a režisér inscenace Petr Gazdík.

V prosinci uvede Městské divadlo Brno na Hudební scéně posledních 15 repríz, ve dnech 11. – 21. prosince, a to v odpoledních i večerních hodinách. Poté Mary Poppins rozevře svůj deštník a odlétne zpět do své rodné Anglie.

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->