Umělci MdB dostali Křídla

23. 12. 2013

V letošní divácké anketě Křídla 2012/2013 zvolili diváci za nejoblíbenější herečku Svetlanu Janotovou, nejoblíbenějšího herce Aleše Slaninu a nejoblíbenější inscenaci muzikál Kočky v režii Stanislava Moši. Za nejvýznamnější umělecký počin byly oceněny choreografky Hana Kartochvilová a Aneta Majerová za svou práci na muzikálu Kočky. Cenu kolegia revue Dokořán obdržel Viktor Skála za ztvárnění role Jakuba v inscenaci Jakub a jeho pán, s přihlédnutím k postavě Cyrila v inscenaci Cyril a Metoděj. A nesmíme zapomenout na Vojtěcha Blahutu, který zvítězil v nové kategorii Štěk sezóny! Všem oceněným blahopřejeme a vám, našim divákům, děkujeme za vaše hlasy!

Po celý rok mohli příznivci Městského divadla Brno prostřednictvím anketních lístků hlasovat pro svého nejoblíbenějšího herce či herečku, režiséra, výtvarníka, skladatele i jednotlivou inscenaci. Slavnostní vyhlášení vítězů tentokrát připadlo na neděli 22. prosince a byl to večer opravdu jedinečný. Režisér Petr Štěpán, který spolu se svými kolegy herci, členy orchestru MdB a autory filmových dotáček (Petr Hloušek, Dalibor Černák) slavnostní udílený cen připravil, koncipoval letošní, již sedmnáctá Křídla do podoby sledu televizních pořadů. V první polovině večera tedy diváky provázela Lenka Janíková a Aleš Slanina zpoza zpravodajského stolku TV Kec, druhou polovinu večera pak ovládl Jaroslav Matějka jakožto moderátor soutěžního pořadu Tajátrstop, v rámci něhož byli pozváni na jeviště tři diváci z hlediště, aby nejen odpovídali na záludné otázky s divadelní tématikou, ale také aby předali ceny výhercům v kategoriích Nejoblíbenější herec, herečka a inscenace sezóny. V zábavných hudebních, tanečních i činoherních číslech se vystřídali herci MdB Milan Němec, Marta Prokopová, Alan Novotný, Hana Holišová, Hana Kováříková, Andrea Březinová, Lenka Bartolšicová, Petr Štěpán, Lukáš Janota, Svetlana Janotová a mnozí další.  V průběhu večera byla také, jak už bývá zvykem, pokřtěna Ročenka 2012/2013, v pořadí již osmnáctá, úlohy kmotrů se tentokráte zhostili radní města Brna Jiří Oliva, předseda kulturní komise města Brna Stanislav Michalík a Leoš Vanžura.  

            A kdo si letos odnesl sošku a uznání diváků? Nejpopulárnější herečkou sezóny 2012/2013 se stala Svetlana Janotová (dále se umístily: 2. Hana Holišová, 3. Ivana Vaňková, 4. Radka Coufalová, 5. Andrea Březinová), nejoblíbenějším hercem stejně jako v loňském roce Aleš Slanina (2. Dušan Vitázek, 3. Martin Havelka, 4. Lukáš Vlček, 5. Michal Isteník). Pro diváky nejatraktivnějším představením je taneční muzikál Kočky, za který si cenu odnesl režisér Stanislav Moša (2. Donaha!, 3. Zorro, 4. Očistec, 5. Funny Girl). Kočky zabodovaly také v kategorii Nejvýznamnější počin roku, v níž zvolili příznivci brněnského Městského divadla autorky choreografií Hanu Kratochvilovou a Anetu Majerovou. (2. Aleš Valášek za scénu k muzikálu Zorro, 3. Andrea Kučerová za kostýmy k muzikálu Kočky, 4. Zdenek Merta za hudbu k inscenaci Očistec.)

     Cenou kolegia revue Dokořán byl odměněn Viktor Skála, a to za nezapomenutelné ztvárnění role Pána v inscenaci Jakub a jeho pán, s přihlédnutím k postavě Cyrila v inscenaci Cyril a Metoděj. Cenou osobnosti roku byl vyznamenán ředitel Moravského zemského muzea Martin Reissner, s nímž MdB již několik let spolupracuje při uvádění inscenací v nádherných prostorách Biskupského dvora u Zelného trhu. A konečně Cenu bezpečného zázemí, o kterém rozhoduje umělecký soubor divadla, převzal ředitel Stanislav Moša. Jako novinku získal ocenění také Vojtěch Blahuta, a to v kategorii „Štěk sezóny“ za svoji sic drobnou, leč důležitou roli Janka a Vesničana. 

  

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->