Na MdB čekal v německém Ingolstadtu opět úspěch

6. 1. 2015

Herci i provozní zaměstnanci MdB se, stejně jako v předchozích letech, vydali bezprostředně po Vánocích na cesty, aby ve dnech 28. – 30. prosince 2014 představili německému publiku ve Stadttheateru Ingolstadt brněnské zpracování energického muzikálu Flashdance. Také letos je čekal vyprodaný sál i standing ovation spokojeného publika, které zhlédlo inscenaci v českém jazyce a s německými titulky.

Stejně jako v předchozích letech také letos navázalo Městské divadlo Brno na spolupráci s německým Staadttheatrem Ingolstadt. Vždy v povánočním čase uvádí tato prestižní německá scéna titul z produkce našeho divadla. Všechna představení, se kterými jsme zde hostovali, byla vždy nastudována v německém jazyce, ať se již jednalo o úspěšný muzikál Papežka, Funny Girl či Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. Letošní hostování však bylo výjimečné a průlomové. Brněnský energický muzikál Flashdance byl totiž poprvé hrán v českém jazyce s německými titulky.

Němečtí diváci po tři večery 28., 29. a 30. prosince 2014 kvitovali s velkým nadšením ve vyprodaném sále obrovské nasazení ústřední dvojice Alex Owensové a Nicka Hurleyho v podání Svetlany Janotové a Dušana Vitázka. Smáli se komickým kouskům Aleše Slaniny, dojala je smrt Alexiny učitelky tance Hany v podání Ivany Plíhalové a bavili se tanečními kreacemi Alexiných kamarádek, představovaných Viktóriou Matušovovou, Andreou Březinovou a Hanou Kováříkovou.

Světoznámý muzikál na motivy veleúspěšného filmu uvedlo MdB poprvé v září 2013 v režii Stanislava Moši a od té doby se těší neutuchajícímu diváckému zájmu, o čemž svědčí zcela vyprodaná představení. Ne nadarmo pak byla hlavní představitelka Alex Owensové Svetlana Janotová nominována na Cenu Alfréda Radoka jako vůbec první muzikálová představitelka! 

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->