Vaše divadlo o prázdninách

30. 6. 2011

Až do 10. července hrajeme v Biskupském dvoře Moravského zemského muzea. Chystáme se na festival do chorvatské Opatije a rakouského Gars am Kamp s muzikálem West Side Story. Až do 14. 8. se v německé Fuldě hraje představení Papežka v režii St. Moši.

Ač na své "domácí" půdě na Lidické zakončí Městské divadlo Brno sezonu 30. června upírsko-gangsterskou komedií Měsíční kámen, neznamená to, že své diváky opouští tato populární scéna docela. Jako třešničku na dortu, na onen pomyslný závěr, bude MdB až do 10. července hrát pro vaši potěchu pod širým nebem v Biskupském dvoře Moravského zemského muzea. V prvních červencových dnech bude v Biskupském dvoře uvedena legendární muzikálová féerie Zdenka Merty a Stanislava Moši Sny svatojánských nocí (1. a 2. 7.), inscenace, která se s obrovským úspěchem hrála po celé Evropě a brzy oslaví neuvěřitelných dvacet let od prvého uvedení. Závěrem pak budou mít Brňané v přírodních kulisách v centru Brna možnost zhlédnout 8., 9. či 10. 7. romantickou komedii o posledním z rytířů, mimořádně zdařilou inscenaci St. Moši Cyrano z Bergeracu v titulní roli s Igorem Ondříčkem a Alenou Antalovou coby Roxanou.

Koncem července se pak brněnské Městské divadlo vydá na cesty. Je pozváno na mezinárodní kulturní festival do chorvatské Opatije a v srpnu rovněž na mezinárodní přehlídku do rakouského Gars am Kamp. Na obou místech uvede MdB v několika reprízách svou verzi muzikálu West Side Story. Ano, té West Side Story, která zažila už před patnácti lety v jihomoravské metropoli naprosto mimořádný ohlas! Samozřejmě, tentokrát v poněkud změněném obsazení, i když např. Petr Gazdík anebo Markéta Sedláčková, kteří měli příležitost u prvého uvedení v Brně být, se v hlavních rolích představí i tentokrát. Nově studuje roli Tonyho Lukáš Janota (jistě jste ho nepřehlédli v roli Seymoura v naší poslední premiéře komedie Kvítek z horrroru) anebo Svetlana Slováková, která se připravuje na roli temperamentní Anity.

Až do 14. srpna se pak v německé Fuldě denně hraje historický muzikál "Die Päpstin" (Papežka), na kterém kooperovalo brněnské Městské divadlo a jež v tamním Zámeckém divadle zrežíroval Stanislav Moša. Na příběh o lásce, touze po vzdělání i obětování se můžeme těšit také v Brně, kde bude tato dojemná původní hudební inscenace uvedena v českém obsazení se Svetlanou Slovákovou v titulní roli v březnu 2012!

V pondělí 22. srpna zahájí provoz centrální pokladna MdB. Herci se v divadle potkají 26. 8., aby se svými režiséry dokončili přípravy dvou nových inscenací. Už 10. září bude mít premiéru lidová hra o starozákonním prorokovi Mojžíš (režíruje Hana Burešová) a o několik dnů později, konkrétně 24. 9., pak muzikálová pohádka Kráska a zvíře v režii Stano Slováka.

 

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->