MdB sklízí na lucemburském festivalu ovace již podeváté!

28. 7. 2013

Po tři večery mohlo obecenstvo v lucemburském Wiltzu prožívat muzikál Les Misérables (Bídníci) v podání brněnského souboru a v režii Stanislava Moši, v anglickém nastudování. Ve dnech 25. - 27. 7. sklízeli nadšený aplaus Petr Gazdík, Lukáš Vlček, Markéta Sedláčková, Robert Jícha, Jana Musilová a další.

 

Stejně jako v uplynulých letech bylo Městské divadlo Brno pozváno na již 61. ročník mezinárodního hudebního Festivalu de Wiltz v Lucembursku, který proběhl ve dnech 28. června až 28. července v jedinečném přírodním amfiteátru nedaleko historického centra města. Vynikající akustika a nezapomenutelná atmosféra jsou jistě důvodem opakovaných návratů diváků i samotných umělců. Vždyť Městské divadlo Brno se na wiltzské jeviště vrací dokonce již po deváté! V uplynulých ročnících jsme zde prezentovali takové inscenace jako Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Hair, Magical Broadway, Cabaret, Evita, Kráska a zvíře či loni West Side Story.

Letos uchvátil obecenstvo legendární muzikál Les Misérables (Bídníci), nezapomenutelný příběh Jeana Valjeana a jeho pronásledovatele Javerta, v podání Petra Gazdíka a Lukáše Vlčka. Nechyběla ani něžná Fantine Markéty Sedláčkové, zamilovaní Marius a Cosette Dušana Vitázka a Marty Prokopové či zvrhlí Thénardierovi Jany Musilové a Roberta Jíchy. Po tři večery Brno bojovalo v Lucembursku o francouzskou republiku a soudě dle nadšeného potlesku úspěšně!

Světoznámý muzikál autorů Alaina Boublila a Claude-Michela Schönberga uvedlo MdB poprvé v únoru 2009 v režii Stanislava Moši a od té doby se těší stálému diváckému zájmu, o čemž svědčí více než 100 odehraných repríz! A také fakt, že byl Petr Gazdík za svého Valjeana oceněn v roce 2010 prestižní Cenou Thálie. Inscenaci nastudovali herci nově v anglickém jazyce.

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->