Zemřela Zdenka Nykodýmová

10. 11. 2022

Městské divadlo Brno s hlubokým zármutkem oznamuje, že v pátek 4. listopadu 2022 ve věku 77 let zemřela náhle po krátké nemoci naše dlouholetá spolupracovnice, bývalá programová manažerka ZDENKA NYKODÝMOVÁ.

ZDENKA NYKODÝMOVÁ

(10. července 1945 – 4. listopadu 2022)

Zdenka vystudovala Filozofickou fakultu, obor divadelní věda a čeština. Již ve třetím ročníku nastoupila do Státního divadla Brno (dnes Národní divadlo Brno) jako tisková mluvčí, posléze zde vystřídala několik pozic spojených s provozem, aby nakonec skončila v roce 1992 na pozici asistentky ředitele.

V témže roce spojila svůj profesní osud s Městským divadlem Brno (tehdy ještě Divadlem bratří Mrštíků), kam nastoupila jako vedoucí tehdy vznikajícího komerčního oddělení. Posléze se starala o zájezdy v České republice i do zahraničí a zažila tak s naším divadlem první slavná turné po evropských zemích (Německo, Španělsko, Slovensko a další).

Z divadla odcházela z pozice programové manažerky na zasloužený odpočinek. Trávila mnoho času na milované chalupě ve Víru ve společnosti svého manžela, hudebníka orchestru Janáčkova divadla Jiřího Nykodýma, jejich vnoučat a milovaného pejska.

Čest její památce!

Se zesnulou se rozloučíme v úterý 15. listopadu 2022 ve 12.30 hodin v obřadní síni brněnského krematoria na Jihlavské ulici 1.

 

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->