zde." /> zde." />

Předprodej na festival Dokořán

Předprodej na festival Dokořán

2. 4. 2019

Ve středu 3. dubna 2019 v 8.00 h jsme zahájili předprodej vstupenek na festival Dokořán pro hudební divadlo. Vstupenky si můžete koupit zde.

Program:

Pátek 7. června v 16.00 h  (Činoherní scéna)

Eduard Bass, Stanislav Slovák, Jan Šotkovský, Petr Štěpán, Jiří Levíček:

KLAPZUBOVA JEDENÁCTKA

 „Byl jednou jeden chudý chalupník, jmenoval se Klapzuba, a ten měl jedenáct synů. Ve své chudobě nevěděl, co s nimi, a tak z nich udělal fotbalové mužstvo.“ Těmito slovy otevřel Eduard Bass roku 1922 své vyprávění o jednom nebývale úspěšném rodinném týmu, které se od té doby dočkalo mnoha vydání, verzí divadelních i filmových a stalo se nespornou českou literární klasikou. Bass ve svém příběhu o týmu, který vítězí nejen svou umnou fotbalovou hrou, ale především soudržností, kamarádstvím a smyslem pro fair-play, napsal vlastně moderní pohádku o statečných chlapcích z malé vesnice, kteří se nezaleknou nástrah velkého světa. Při vší laskavé i potutelné nadsázce zároveň vystavěl pomník nehynoucí české lásce ke hře zvané fotbal. A stejně jako chlapci Klapzubovi se z Dolních Bukviček stali obdivovanými mistry světa, tak si téměř sto let stará útlá knížka získává další a další generace čtenářů. Pro autorské trio Slovák–Šotkovský–Štěpán je tato látka přitažlivou výzvou k vytvoření svižné hudební komedie pro nejširší publikum, rodinné zábavy vrcholné úrovně podobně jako se to stalo v případě jejich inscenace Bítls. Příběh z doby, kdy se kopaná ještě nehrávala kvůli závratným honorářům, ale především pro radost ze hry samotné, vám naše divadlo přinese v rytmu swingu a pod režijní taktovkou (či píšťalkou) Stanislava Slováka (který je ostatně sám úspěšným fotbalovým trenérem).

Vstupenky koupíte zde.

Pátek 7. června v 19.00 h (Hudební scéna)

VIVA „LALALA“ REPUBLIKA

Na přání diváků znovu uvádíme slavnostní koncert VIVA „LALALA“ REPUBLIKA!

V říjnu 2018 jsme oslavili stoleté výročí naší republiky slavnostním večerem na Hudební scéně, během něhož zazněly hity, které znali naše babičky a dědečkové, maminky a tatínci i ty, které nám připomněly naši vlastní minulost. Konec první světové války, písničky Karla Hašlera, založení trampské osady Ztracená naděje a rozmach trampingu, Osvobozené divadlo, písničky z filmů 1. republiky, budování socialismu, divadlo Semafor, Olympic, rok 1968, období anticharty, současnost – tyto mezníky v historii naší republiky se staly zdrojem pro výběr písniček, které naši zemi posledních sto let provázely a které tak dobře známe. Jak ale bude znít Škoda lásky, Pramínek vlasů či Lady Carneval z úst sólistů MdB ve zcela nových aranžích a s obrovským orchestrem? Přece famózně!

Vstupenky koupíte zde.

Pátek 7. června ve 21.30 h (Divadlo na Orlí)

Janek Lesák & kol.

Měsíční sonáta č. 11

Experimentální scéna NoD

režie Janek Lesák

Jedno z dosud největších dobrodružství lidstva začalo 16. července 1969, kdy ze Země odstartovala raketa Saturn V a vynesla na oběžnou dráhu Země vesmírnou loď Apollo 11. Posádku Apolla tvořili tři lidé – velitel Neil Armstrong, pilot řídícího modulu Michael Collins a pilot lunárního modulu Edwin “Buzz” Aldrin. O čtyři dny později potvrdil Armstrong tři čtvrtě miliardě lidí, kteří jeho výstup na Měsíc sledovali, že je to opravdu, opravdu velký skok pro lidstvo. Ještě ten samý den bylo ohlášeno předpokládané přistání člověka na Marsu v roce 2000. Místo toho je nám dnes vesmír ještě o něco vzdálenější než byl v roce 1969… Mladý pražský soubor inscenuje doslovný přepis komunikace Apolla 11 s řídícím střediskem NASA v Houstonu jako jedno velké hudební číslo, showmanský set tří dýdžejů.

Vstupenky koupíte zde.

Sobota 6. 8. v 16.00 h (Činoherní scéna)

Vít Peřina

O hodině navíc aneb Potlach v hustníku

režie Tomáš Dvořák

Naivní divadlo Liberec

Pro děti od 6 let!

Hlavními hrdiny nové pohádkové inscenace Naivního divadla jsou sourozenci Maruška a Honzík, kteří žijí pouze s tatínkem kdesi v panelákovém bytě na okraji velikého města. Jednou se však otec rozhodne vzít své děti na noc do do staré trampské osady v lese, kde trávil dětství se svým tátou trampem on. Netuší, že se tam právě koná sraz trampů, řečený potlach. A tak zde dětem představí řadu starých známých podivného vzezření a ještě podivnějších jmen: Bobra, Rádio, Šedého vlka či třeba Kachnu… A jelikož právě trampové „zavírají les“ a připravují ho na blížící se zimu, zůstanou všichni vzhůru až do onoho kouzelného okamžiku, kdy se změnou času z letního na zimní posune čas o hodinu nazpět. V ten moment se začnou dít věci, o kterých se dětem a trampům nejspíš nikdy ani nezdálo…

Loutková komedie pro rodiče s dětmi vznikla ke 100. výročí českého trampingu.

Vstupenky koupíte zde.

Sobota 8.6. v 18.00 (Hudební scéna)

Dežo Ursiny, Alta Vášová, Ján Štrasser

Petr a Lucie

Městské divadlo Zlín

režie Patrik Lančarič

„Teď máme jedno srdce místo dvou… dvě těla místo jednoho.“

Písně Deža Ursinyho pro muzikál Petr a Lucie vznikly již na konci 80. let – muzikálový projekt, který vznikl v mysli libretistky Alty Vášové (mimo jiné autorky proslulého Cyrana z predmestia), se však tehdy neuskutečnil. Plnohodnotná „velkoformátová“ inscenace, která dokazuje nadčasovou sílu Ursinyho hudby, se uskutečnila až nyní ve Zlíně díky náhodnému objevu Ursinyho demosnímku, o kterém si všichni mysleli, že nenávratně zmizel. Proslulý milostný příběh posunula Vášová z kulis Paříže za první světové války k univerzálnějšímu poselství. Osud poprvé zamilovaných mladých lidí, jejichž cit naráží na válečnou realitu, se tak může odehrávat ve Francii roku 1918 stejně jako tady a teď.

Vstupenky koupíte zde.

Sobota 8.6. ve 21.00 h (Divadlo na Orlí)

Alessandro Baricco

Novecento – Legenda o pianistovi

Divadlo v podpalubí, Bratislava

režie Patrik Lančarič

 Na samotném počátku roku 1900, našel starý námořník na zaoceánském parníku v krabici od citronů nemluvně. Nalezenci začali říkat Lemon, tedy Citron. Když pak Citron na té obrovské lodi objevil v restauraci první třídy klavír, usedl k němu a ponořil ruce do bílých a černých tónů a rázem vznikla legenda o "Devatenáctset" neboli „Panu Novecento“. Legenda o zázračném klavíristovi, který za svůj život nikdy neopustil zaoceánskou loď. Hudba oceánu a oceán hudby. V roli Novecenta účinkuje přední slovenský skladatel Vladislav Šarišský, v roli vypravěče příběhu Tima Tooneyho pak Kamil Mikulčík, kterého si diváci MdB už oblíbili v roli Rockového Pánaboha v inscenaci Bítls.

Vstupenky koupíte zde.

Neděle 9.6 v rámci off programu na divadelní dvoraně (vstup zdarma) - 11.00 h Charitativní bazar pro nadaci Velvet smile

                                                                                                                         14.00 h - koncert herců MdB

                                                                                                                         16.00 h - divadlo Facka - Cirkus necirkus

 

Neděle 9.6. v 17.00 h (Činoherní scéna)

Jonathan Larson

Tick, Tick…BOOM!

Divadlo Na Prádle

režie Martin Vokoun

Autobiografický muzikál Jonathana Larsona, autora proslulého Rentu, který v současné době uvádíme. Líčí osud muzikálového skladatele Jona, který se v New Yorku přelomu 80. a 90. let pokouší prorazit na poli rockového muzikálu a zároveň prožívá milostná i jiná vztahová trápení. Už před Rentem se tady Larson prokazuje jako mimořádně invenční „hitmaker“.

„Bohémský život neúspěšného umělce je skvělý. Je skvělý, když je vám dvacet. Je v pohodě, když je vám dvacet pět. Ale co když je vám už třicet? Třicet - ten věk, kdy byste měli už dělat dospělá rozhodnutí.“

Tomáš Vaněk získal za roli Jona 2. místo ve výroční anketě webu I-divadlo v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon.

Vstupenky koupíte zde.

Neděle  9.6. v 19.30 h (Hudební scéna)

Jan Vrba, Roman Vencl, Jaromír Nohavica

Boží mlýny

Moravské divadlo Olomouc 

režie Roman Vencl

Působivý román Jana Vrby z roku 1919 vypráví o tragickém osudu jedné sedlácké rodiny, jíž zničila křivá přísaha jednoho z jejích členů. Silný a dojemný příběh je opřen o základní myšlenky humanity, spravedlnosti a víry v mravní a duchovní sílu jedince i společnosti jako takové. Režie a dramatizace románové předlohy, která svým poselstvím nachází platnost v každé době, se zhostil umělecký šéf olomoucké činohry Roman Vencl. Děj příběhu je zasazen do prostředí hanáckého regionu a podpořen dvanácti nádhernými písněmi Jarka Nohavici za doprovodu živé cimbálové kapely.

Vstupenky koupíte zde.

Neděle 9.6. v 15.00 a 18.00 h (Divadlo na Orlí)

Tom Williams, Cordelia O’Driscoll

Láska až za hrob (Buried)

Colla Voce Theatre Sheffield 

režie Tom Williams

Rose a Harry se seznámí při rande naslepo a na první pohled se do sebe zamilují. Celá věc má ovšem jeden háček – Rose i Harry jsou sérioví vrahové, kteří původně čekali, že ten druhý bude jejich další obětí. Láska ovšem dokáže v lidském srdci prozářit i ten nejtemnější kout… Láska až za hrob je něžná, okouzlující směs romantického příběhu a černé komedie, v níž se folkově laděné písně střídají s parodickými výstupy z televizního pořadu Psychopati odvedle. Z největšího světového divadelního festivalu v Edinburghu vám přivážíme nový anglický muzikálový hit, který vloni získal prestižní Cameron Mackintosh Award pro muzikálové talenty.

Vstupenky koupíte zde.

Pondělí 10.6. v 18.00 h (Činoherní scéna)

Antoine de Saint-Exupéry, Kryštof Marek, Šimon Caban, Darina Abrahámová

Malý princ

Studio DVA

režie Šimon Caban

Pro děti od 10 let!

Hudební projekt na motivy jednoho z nejznámějších příběhů moderní světové literatury. V titulní a jediné roli originálního zpracování zde exceluje Jan Cina.

Inscenace je syntézou přirozeného herectví J. Ciny, který během osmdesáti minut zvládá udržet pozornost publika, suverénně interpretuje nelehké písně K. Marka, vede dialogy, monology, dokáže tvárně pracovat s hlasem, a detailně promyšlené výtvarně-režijní koncepce. Malý princ Studia Dva je pastvou pro oči, uši i duši.“ (Jiří Landa, I-divadlo)

Pondělí 10.6. v rámci off programu na divadelní dvoraně (vstup zdarma) 20.00 h - koncert Sny brněnských nocí

Úterý 11.6. v 17.00 h (Činoherní scéna)

David Wood

O Perníčkovi

Horácké divadlo Jihlava

režie Stano Slovák

Pro děti od 4 let!

Čerstvě upečený perníkový panáček Perníček se jednoho dne ocitne na staré kredenci, kde se setká s dalšími jejími obyvateli: elegantní Pepřenkou a „mořským vlkem“ kapitánem Slánkou. Seznámí se také s panem Kukačkou, který bydlí ve starých kukačkových hodinách. Panu Kukačkovi to ovšem v poslední době moc nekuká – a tak hrozí, že ho Velicí, tj. obyvatelé domu, vyhodí do obávané Popelnice. Statečný Perníček se vydává na pomoc a utká se s obávanou a protivnou Čajbabou i postrachem kredence – samolibým gangsterem Fešákem Myšákem. Rodinný muzikál, který má spád, vtipné dialogy, zábavné situace, skvělá hudební čísla a využívá aktivní interakci s dětským publikem.

Vstupenky koupíte zde.

Úterý 11.6. v 19.15 h a středa 12.6. v 19.00 h (Hudební scéna)

Pavel Knolle, Štěpán Pechar, David Stránský, Lukáš Trpišovský

Zahrada

Národní divadlo Praha, Laterna Magika

režie Pavel Knolle

Pro děti od 7 let!

Rodinná inscenace Zahrada je autorský tanečně vizuální projekt k výročí vzniku Laterny magiky, který se volně inspiruje Zahradou Jiřího Trnky a vzpomínkami inscenačního týmu a tanečníků na zahradu jejich dětství.
Na konci ulice, za vysokou zdí, za zrezlou brankou. Už jen pár kroků. Trnkový keř. Divoké růže. Vysoká tráva. Zrezlá kamna. Vůně deště. Mravenci. Trpaslík. Pohřbený ptáček. Lupa na rozdělání ohně. Nevrlý kocour. Stan s baterkou, Tatrankou a světly aut na plachtě. Chuť železa na jazyku a … vaše vzpomínky. Tam na konci ulice, za vysokou zdí a zrezlou brankou je přece vaše zahrada!

Vstupenky koupíte zde.

Úterý 11.6. v rámci off programu na divadelní dvoraně (vstup zdarma) - 20.3. h - koncert skupiny Děti kapitána Morgana

Středa 12.6. - 10.00 h - Kulatý stůl

Zpět

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací