Křídla 2016/2017

Křídla 2016/2017

  • Žánr Zpěvohra
  • Scéna Činoherní scéna
  • Premiéra22. prosinec 2017
  • Délka představení0:00 hod.
  • Počet repríz1
  • Cena 360 Kč

vyhlášení divácké ankety

Po celou divadelní sezónu mohou příznivci Městského divadla Brno prostřednictvím anketních lístků zveřejňovaných v časopisu Dokořán hlasovat pro svého nejoblíbenějšího herce, herečku, ale také režiséra, výtvarníka, hudebního skladatele i jednotlivou inscenaci. Jeden z prosincových dnů pak v divadle už tradičně patří slavnostnímu vyhlašování výsledků divácké ankety, které nese název „Křídla“. Každý takový večer ve slavnostním duchu jest, každý rok je jiný, neopakovatelný a doufejme, že i nezapomenutelný. Večer nejen plný lesku, ale také mnohých překvapení a zajímavých zážitků, je oceněním hereckých výkonů v inscenacích uplynulé sezóny a ze strany herců naopak poděkováním za přízeň diváků. Neboť světla ramp jen pomyslně oddělují dva póly, které jsou součástí jednoho světa – světa divadla, k němuž neodmyslitelně patří herci na jevišti a vy, diváci v hledišti.

KŘÍDLA PRO OSOBNOST DOLÉTLA TENTOKRÁT AŽ DO PŘEDMĚSTÍ BRNA

Miroslav Homola 25. prosinec 2017 zdroj ww.novinky.cz

Jen jednou v roce má ředitel Městského divadla v Brně Stanislav Moša zakázaný vstup do zkušeben a do divadelního sálu. A to tehdy, když lidé z jeho týmu – herci, scenáristé a režiséři připravujípodívanou na závěr roku, kterému se už čtvrt století říká Křídla. (…) Po celou divadelní sezónu totiž mohli příznivci Městského divadla Brno prostřednictvím anketních lístků zveřejňovaných v divadelním časopisu Dokořán hlasovat pro svého nejoblíbenějšího herce, herečku, ale také režiséra, výtvarníka, hudebního skladatele i jednotlivou inscenaci. (…) V kategorii Nejlepší herečka dostala nejvíce hlasů Andrea Zelová, za Nejlepšího herce považovali diváci Aleše Slaninu, cenu Kolegia divadelního časopisu Dokořán dostal za postavu Lennieho v dramatu O myších a lidech Jakub Uličník, za Nejlepší inscenaci označili diváci autorskou hudební komedii a skvělou parodii Bítls z tvorby trojice Stano Slovák, Jan Šotkovský a Petr Štěpán, a Cenu za tvůrčí počin si odnesla výtvarnice Andrea Kučerová za kostýmy k inscenaci Zamilovaný Shakespeare. (…) „Při tomto večeru jsem i já hlavně divákem s jediným právem, kterým je udělit cenu pro Osobnost roku. Což je vždy člověk, který je takříkajíc mimo divadlo. Letos jsem ji s radostí dal člověku, který hercem není, ale přesto pro divadlo udělal opravdu mnoho a nejen pro to naše,“ uvedl režisér Moša. Jeho Křídla doletěla ke známému fotografovi, jehož práce je celoživotně spojena především s divadlem a ateliéry. Josef Kratochvil, který celý život používá zkratku Jef, je totiž v oboru divadelní fotografie stejně jako při tvorbě plakátu mistrem, což velmi dobře znají prakticky všichni, kteří patří do světa divadla i šoubyznysu. (…)

 

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací