Petr Hloušek

Petr Hloušek

1. května 1972, Brno, Česká republika.

Absolvent brněnské Školy uměleckých řemesel a bratislavské Vysoké školy výtvarných umění (Slovensko) v oboru ilustrace začal jako grafický designér (1996), postupem času aplikoval zkušenosti ilustrátora do scénických a animačních médií.

Od roku 2005 pracoval na scénických projekcích inscenací jak v Česku tak ve státech EU: Hair (Švýcarsko, Německo), Magical Broadway, Jekyll and Hyde, Jazz Side Story, Mozart!, The Book with no name (Czech), Friedrich (Potsdam, Německo), Guys and Dolls (Ostrava, Czech), Podivný případ se psem (Reykjavik, Island), Mata Hari (Praha).

Jeho scénografická praxe začala spoluprácí s scénografem Jaroslavem Milfajtem. Oba jsou podepsaní mj. pod baletním opusem Charlotta, císařovna mexická pro Divadlo F. X. Šaldy a pod inscenací Doma u Hitlerů pro pražské Divadlo v Dlouhé. Pro Ljubljanské městské divadlo vytvořili v roce 2008 komixově pojatou inscenaci Sugar (Some like it hot), která se stala ve Slovinsku inscenací roku a dočkala se v této scénické podobě uvedení v Praze, Brně a v německém Bauzenu, pro německou produkci společně vytvořili scénu muzikálu Kráska a zvíře.

V roce 2010 překvapil svým velkolepým řešením scénického ztvárnění muzikálu Mary Poppins (Brno, Czech rep.), které bylo serverem Musical.cz nominováno na scénu sezony. Zde využil plně spojení realistických kulis a filmových 3D animací a snoubil je v jeden fukční celek, podobně jako v následujícím roce pro muzikálovou lední show Popelka. V roce 2013 realizoval představení Mary Poppins na Islandu (nominace Gríman) a nově koncipovaný muzikál Cats v režii Stanislava Moši v MDB. V New Yorku realizoval scénu a projekce pro nezávislý muzikál Revolution in Elbow a za světelný design (projekce) pro Městské divadlo v Reykjavíku získal ocenění Gríman (cena islandského divadla) za představení Podivný případ se psem.

http://www.petrhlousek.cz

 

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

<